Klacht: Veel te hoge kosten

RIJCK006 op 29 januari 2022 over Riool Bescherming in de categorie Servicediensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Servicediensten
Status Open
Datum 29 januari 2022

Een klant heeft een klacht ingediend over de hoge kosten voor het ontstoppen van een afvoer door Riool Bescherming. Hoewel er vooraf een voorrijkosten van €35,- werd genoemd, bleek het starttarief van de monteur €159,- exclusief BTW te zijn, met extra kosten voor spiraalkosten per meter. De klant betwijfelt de facturering van vijf meter en merkt op dat de factuur niet op naam van Riool Bescherming staat, maar van 24/7 Service Loodgieter.

Mijn Klacht:

Heb via deze website https://riool-bescherming.nl/index.html gebeld om mijn verstopte afvoer te laten ontstoppen. Telefonisch gaf de dame aan dat de voorrijkosten €35,- bedragen en dat de monteur ter plekke moest bekijken waar de kosten op uit zouden komen. Een indicatie of uurtarief kon ze niet geven, dat moest ter plekke worden bekeken….

Het eerste wat de monteur meldt als ie binnen is, is dat zijn starttarief €159,- ex BTW bedraagt voor het eerste half uur en daarna nog eens €41,89 spiraalkosten per meter ex BTW. Hoezo geen tarieven??

Krijg 5 meter aangerekend waardoor het totaal op 476,13 incl BTW bedraagt. Hij was binnen half uur klaar en twijfel sterk aan die vijf meter.

En wat blijkt dan: de factuur is niet op naam van riool-bescherming.nl maar van 24/7 Service Loodgieter. Dat is een heel ander bedrijf dan ik gebeld heb.

24/7 Loodgieters is een beruchte partij op deze site. Ze krijgen op deze site 64 reacties met een gemiddelde een 1,4 (van 10) en ze staan bol van de klachten over veel te hoge kosten, kijk hier maar http://klacht.nl/24-7-loodgieter-nl

Ze gebruiken dus heel slim gewoon een andere naam en website !

Gewenste Oplossing:

Oplossing
a. wees duidelijk over wat de tarieven zijn, zet het gewoon op de website en meld het aan de telefoon.
b. tarief op basis van gewerkte tijd in plaats van per meter
c. Bijna €500 voor een half uur werk is veel en veel te veel.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)
Alle klachten die gemeld zijn door RIJCK006
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM