Klacht: verpakking te verspillend

maximumoplossing op 16 oktober 2017 over rexona in de categorie Producten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf rexona
Categorie Producten
Status Open
Datum 16 oktober 2017

Een consument ervaart dat de verpakking van de Maximum Protection deodorant van Rexona te veel product verspilt, ondanks dat het product goed werkt. De gebruiker vindt de prijs hoog en merkt op dat er vaak nog veel product achterblijft, wat leidt tot het openbreken van de verpakking om het resterende product te kunnen gebruiken.

Mijn Klacht:

de maximum protection werkt prima, maar ze zijn wel duur en er blijft altijd redelijk veel achter als je niet meer kan draaien. Dit is zonde voor zo’n dure deodorant. ik breek hem vaak open met een mes en kan er dan nog dagen mee doen. zonde toch ??

Gewenste Oplossing:

ander soort verpakking zonder achterblijfsel

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over rexona

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over rexona nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM