Klacht: Dop niet open te krijgen

Britske op 15 september 2017 over rexona in de categorie Producten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf rexona
Categorie Producten
Status Open
Datum 15 september 2017

Een consument heeft problemen ondervonden met een Rexona deospray die niet te openen was. Na het eindelijk openen spoot de bus onophoudelijk leeg, waardoor de badkamer en spiegels vervuild raakten. De consument is teleurgesteld omdat de nieuwe bus daardoor meteen leeg was en het als weggegooid geld wordt ervaren.

Mijn Klacht:

Ik heb een rexona deospray women biorythm 150 ml gekocht, hij was niet te openen en toen ik hem eindelijk open had bleef de bus maar spuiten met als gevolg dat de hele bus leegspoot, het was niet te stoppen.
Heel mijn badkamer onder de spetters en met name op de spiegels waar een zeer “vette” lag achterbleef.

Zeer vervelend want ik had een nieuwe bus en die was dus meteen al leeg, ik zat zonder deodorant maar het was ook weggegooid geld.

Gewenste Oplossing:

Als ik een nieuwe bus toegestuurd krijg of kan gaan halen bij een plaatselijke drogist, ik heb er ook voor betaald en alleen maar ellende van gehad!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over rexona

Bericht van Robin van Klacht.nl

8 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over rexona nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM