Klacht: renault de Zeeuwenzeuw den haag

JA nijhuis op 17 april 2021 over Renault in de categorie Automerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Renault
Categorie Automerken
Status Open
Datum 17 april 2021

Een klant heeft een afspraak voor een proefrit bij Renault dealer Zeeuw in Den Haag gemaakt, maar bij aankomst op de afgesproken dag bleek de auto al verkocht te zijn. De klant is teleurgesteld over de gang van zaken en vindt het onacceptabel, vooral gezien zijn eerdere positieve ervaringen met andere Renault-dealers.

Mijn Klacht:

afspraak voor proefrit gemaakt op donderdag vrijdag ochtend is deze bevestigd en op zaterdag kom ik vanaf Tilburg voor de proef rit en hebben ze gewoon de auto verkocht SCHANDALIG vindt ik zoiets zo ga je niet met klanten om hoop dat de directie Renault Nederland dit ook leest want ben al jaren ’n tevreden Renault rijder en heb zoiets bij bv van Aaken en indumij en Arend auto nog nooit gehad of meegemaakt dus in den den Haag vind ik het de slechtste dealer die je maar kan bedenken zou daar niks meer van willen.zie hieronder de gemaakte afspraak heb de naam vd verkoper weggehaald omdat ik wel netjes ben !
Geachte heer Nijhuis,
Bedankt voor uw online aanvraag en welkom bij Zeeuw Zeeuw Renault Den Haag.
Hierbij bevestigen wij de met u gemaakte afspraak op zaterdag 17 april om 11:00 uur voor het maken van een proefrit.
Let er s.v.p. op dat u uw rijbewijs bij u heeft tijdens de afspraak.
Ons adres is: Zonweg 60 Den Haag | 2516BM

Mocht u voor de afgesproken datum nog vragen hebben, toch verhinderd zijn of overige informatie willen ontvangen zijn wij telefonisch bereikbaar op 070 – 364 38 30 of kunt u reageren op deze email.
Graag tot zaterdag 17 april om 11:00 uur!

Met vriendelijke groet,

Verkoopadviseur

dealer van

070 – 364 38 30 | 079-3316600

www.zeeuwenzeeuw.nl/renault

Zonweg 60, 2516 BM Den Haag

Gewenste Oplossing:

hadden op zijn minst de door mij verbruikte benzine kunnen vergoeden en zelfs dat niet schandalig schandalig

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Renault

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Renault nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door JA nijhuis
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM