Mijn Klacht:
Betreft: Klacht over Renault Scenic met kenteken PB-662-H
Aan: [email protected] t.a.v. Ronald en Jaap Bouma, www.klacht.nl en Renault Contact
Geachte heer/mevrouw,
Vorig jaar op 25 augustus 2020 heb ik bij Joure XL een mooie tweedehands Renault Scenic gekocht met kenteken PB-662-H, uitgegeven 31 oktober 2016 met slechts 94.000 km op de teller. In de boekjes zag ik dat deze auto altijd in onderhoud is geweest bij ABD in Leeuwarden. Voordat ik de auto kreeg, heeft Joure XL nog 1x een kleine beurt uit laten voeren bij een garage in Sneek.
Ik dacht, hier kan ik absoluut geen buil aan vallen en dit is reeds mijn 4e Scenic, onderbroken met 1x een Renault Megane.
Alles ging goed tot afgelopen zondag 31 januari 2021. ’s Morgens met veel plezier van Opeinde naar Emmen gereden in een vrieskou van -7°C. Toen we ’s middags uit Emmen wilden vertrekken, was de motor niet te starten en op het display verschenen allerlei vreemde meldingen. Via mijn verzekering de storingsdienst erbij gehaald en die kwam er ook niet uit. Uiteindelijk is mijn auto weggehaald door Koolen bergingsbedrijf en de volgende dag is de auto op transport gegaan naar ABD Renault in Drachten alwaar de auto op het einde van de middag aankwam. Ik kreeg al snel bericht van ABD, dat is helemaal perfect.
Door Ronald werd mij verteld dat door vochtophoping in de inlaat van de intercooler het vocht w.s. bevroren is geweest waardoor de luchtopening helemaal afgesloten is geweest nadat dit vocht is opgevroren. Toen ik op de zondagmiddag de motor wilde starten, kon de startmotor de motor niet starten en is de BDU er tussen uit gepiept, een soort zekering (?). Het probleem van vochtophoping was, zo zei hij, al eens door Renault verholpen door een extra schildje in de inlaat van de intercooler te plaatsen en dit is in de 10e maand van 2019 gebeurd, dus slechts 3 jaar na uitgifte van de Scenic. Er kwam veel water uit de slang die naar de intercooler leidt.
Normaliter wordt de lucht (die natuurlijk ook vocht bevat) die door de motor aangezogen wordt, via de motor er ook weer uitgeblazen. Het is natuurlijk niet de bedoeling om het vocht ergens onbedoeld op te vangen waardoor later bij eventuele vorst de luchtinlaat kan afsluiten. Wat schetst mijn verbazing, bij Renault gebeurt dit dus wel en w.s. is dit ook onderkend door Renault en zijn hier maatregelen op genomen door een extra schildje te plaatsen. Wat blijkt nu iets meer dan een jaar later? Dit is absoluut een onvoldoende maatregel geweest door Renault. Ik word nu verondersteld
€ 800 te betalen voor een reparatie waarbij het volgende moet gebeuren:
– BDU vervangen (€ 220 excl. BTW)
– Lucht uit slang laten lopen
– Bougies (?) verwijderen, schoon maken of ontluchten en weer terugplaatsen
– Nieuwe olie monteren
– Alles weer terug monteren en software opnieuw afstellen
Mijn vraag was natuurlijk, maar waarom is de maatregel van 2019 niet voldoende gebleken en gaat het nu weer een keer gebeuren bij vorst? Wat gaat mij gebeuren in de winter van 2021/2022? Gaat het dan weer gebeuren en wie gaat dat dan betalen? Er zal in 2020 bij ABD Renault toch nog wel een keer een beurt zijn uitgevoerd aan de Scenic, hebben ze dan toen niet de slang gecontroleerd op vocht? Is dit een standaard maatregel? Maar dat zou eigenlijk niet nodig zijn, want Renault heeft het immers opgelost door de dealers een extra schildje te laten plaatsen? U begrijpt dat mij een onbehaaglijk gevoel bekruipt bij deze reparatie waarbij niet gezegd kan worden dat deze afdoende is!
Let wel: deze auto heeft altijd prima onderhoud gehad door de Renault dealer, ik heb niets verkeerd gedaan en moet ik dan nu € 800 betalen voor iets wat aan een fout door Renault te wijten valt? Om dan nog maar niet te praten over de vertraging en het ongemak wat wij gisteren hebben ervaren en vandaag met het terugbrengen van de huurauto en het regelen om met iemand anders morgen op mijn werk te komen.
Via Dieselauto’s Renault starten niet vanwege de kou: ‘Een bekend probleem’ | RTL Nieuws (22 jan. 2019) heb ik inmiddels wel begrepen dat ik niet de enig ben. Een citaat uit dit artikel is:
Ik neem aan dat dit dan nu ook weer zo is? Alle kosten zijn voor Renault?
Een ander artikel, Winterweer houdt vooral Renault-rijders thuis: dieselmotoren starten niet door de kou (businessinsider.nl), ook 22 jan. 2019 zegt:
“Het ligt aan het weer”, zegt ze. “Doordat de luchtvochtigheid erg hoog is zit er condens in de intercooler van de motor. Dat bevriest vervolgens door de lage temperatuur, waardoor de motor niet start.”
Helaas is het geen kwestie van de motor ontdooien en weer verder rijden. De auto moet volgens Richter naar een werkplaats gebracht worden. “Daar moeten het resterende water en de motorolie worden afgetapt en er moeten zekeringen worden vervangen.” Ze durft niet te zeggen hoe lang dat per auto duurt, maar denkt wel dat de werkplaatsen het de komende dagen extra druk hebben door alle gestrande Renaults.
Natuurlijk heb ik vandaag opdracht gegeven om mijn voertuig te repareren, ik heb die dringend nodig om naar mijn werk te komen, maar ik vind eigenlijk niet dat ik de rekening daarvoor moet betalen. Ik vind dat Renault de rekening moet betalen. Hoe gaat u, ABD Renault Drachten mij hierbij helpen?
Met vriendelijke groet,
Jan Pieksma
Dokter Siebingasingel 107
9218 PW Opeinde
Tel. 06 – 1977 3995
Gewenste Oplossing:
Als alles wordt betaald door Renault en de klacht definitief wordt opgelost, dus niet weer terugkeerd.

