Klacht: Remote app doet het niet meer

M.J. Koster op 22 mei 2022 over Pioneer in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Pioneer
Categorie Electronica Merken
Status Open
Datum 22 mei 2022

Een gebruiker van de Pioneer VSX-933 versterker meldt dat de bijbehorende remote app niet meer functioneert. Ondanks eerdere tevredenheid over het product, weet de gebruiker niet hoe het probleem verholpen kan worden en vraagt om informatie over recente wijzigingen aan de app.

Mijn Klacht:

Beste, ik heb de Pioneer vsx-933 versterker al een tijdje in bezit, was er erg tevreden mee en alles werkte.
Maar helaas de app doet het niet meer. En weet niet hoe ik het kan repareren. Wat is er veranderd de laatste maand aan de app en hoe fix ik dit?

Gewenste Oplossing:

Kunt u mij een stappenplan uitleggen om de Remote app weer te repareren. Heb de versterker de vsx-933.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Pioneer

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Pioneer nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door M.J. Koster
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM