Klacht: Rabobank zet je op onnodig op straat na faillssement

Bert Klink op 04 november 2015 over Rabobank in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Rabobank
Categorie Banken
Status Open
Datum 4 november 2015

Een klant van de Rabobank heeft bezwaar gemaakt tegen de voorgenomen verkoop van zijn woning na een faillissement, dat door de afdeling bijzonder beheer van de bank is geïnitieerd. De klant stelt dat er geen resultaat is geboekt in gesprekken met zowel de curator als de bank over de mogelijkheid om de woning te behouden, en benadrukt het recht op wonen en de zorgplicht van de bank.

Mijn Klacht:

Geachte directie Rabobank,
Hierbij willen wij ernstig bezwaar maken op de voorgenomen verkoop van onze woning ten gevolge van ons faillissement door de afdeling bijzonder beheer van de Rabobank Noord Veluwe.
Wij dienen bij deze dan ook een klacht in over de handelwijze van de afdeling bijzonder beheer van de Rabobank Noord Veluwe

In de navolgende argumenten wordt de klacht toegelicht:
Sinds ons faillissement zijn wij in fasen, zowel met de curator als met de bank, in gesprek geweest over de woning als onderdeel van het faillissement en de mogelijkheid de woning te kunnen behouden. Dit echter zonder enig resultaat.

Argument 1: Recht op wonen en de zorgplicht
Bij verkoop van de woning wordt ons het recht op wonen geheel ontnomen. Door mijn huidige inkomen komen wij niet in aanmerking voor een sociale huurwoning en door het faillissement ook niet voor een huurwoning in de vrij sector. Wij zijn zowel door de woningbouwstichting als door diverse particuliere verhuurders afgewezen.

Argument 2: Verhoging van de boedelschuld
De Rabobank is bij verkoop van de woning verantwoordelijk voor een ontoelaatbare stijging van de boedelschuld door de onnodige verkoop tegen een veel te laag bedrag.
Bijzonder beheer wilde stelselmatig niet met ons onderhandelen om tot een aanvaardbaar compromis te komen. Bij de gevoerde gesprekken waren zij in eerste instantie niet bereid tot een eventueel behoud van de woning maar na extra aandringen kwamen ze met onmogelijke, niet onderhandelbare, eisen. Daarentegen staat de Rabobank nu op het punt om het huis tegen een aanzienlijke verliesgevend bedrag te verkopen.
Wij stellen dan ook dat de Rabobank verantwoordelijk is voor de onnodige restschuld.

Ons voorstel
Wij hebben de Rabobank een betaalbaar voorstel gedaan op basis van mijn bruto jaarinkomen en de vooruitzichten. Daarbij aangetekend dat tot het moment van faillissement wij geen en nimmer een betalingsachterstand hebben gehad.
Het voorstel naar de Rabobank was en is om de huidige hypotheek, waarvan de renteperiode opnieuw moest worden ingesteld, te continueren met een actuele rente.

Conclusie
Concluderend stellen wij, dat door een geheel buiten onze schuld plotseling ontstane faillissement de verkoop van de woning moet worden geblokkeerd omdat ons woonrecht geheel onnodig wordt ontnomen, ook in het kader van de zorgplicht van de Rabobank en op grond van het volstrekt onnodig verhogen van de schuldenlast.
Tot slot is het onverteerbaar dat wij letterlijk op straat komen te staan door bovengenoemde reden en een volstrekt onaanvaardbare starre houding van de Rabobank. Hierbij ontbreekt dan ook alle vormen van de zorgplicht.

Gewenste Oplossing:

Dat de Rabobank met een aanvaardbaar voorstel komt tot behoud van de woning

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Rabobank

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Rabobank nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM