Klacht: Losse beloftes

ToNajib op 08 januari 2020 over Rabobank in de categorie Banken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf Rabobank
Categorie Banken
Status Open
Datum 8 januari 2020

Een klant van de Rabobank heeft een hypotheek en ontving vlak voor de jaarwisseling een aanbod om een deel van de hypotheek af te lossen. Na het maken van een keuze voor lagere maandlasten, bleek deze beslissing nadelig te zijn. De klant heeft contact opgenomen met de Rabobank om de aflossing terug te draaien, maar de uitkomst van dit gesprek is niet vermeld.

Mijn Klacht:

We hebben een hypotheek bij de Rabobank. Vlak voor de jaarwisseling hebben we van de Rabobank een mail ontvangen met de mededeling dat als we dat willen een deel van onze hypotheek mogen aflossen. En als we dat snel zouden doen, dan zou dat in 2019 nog afgehandeld zijn.
Bij het aflossen mochten we kiezen tussen twee opties: kortere looptijd of lagere maandlasten. Dat begrepen we niet helemaal. In onze belevenis gingen deze twee opties samen.
Aangezien we snel moesten beslissen hebben we 10.000 euro afgelost en voor het lagere maandbedrag gekozen. Achteraf bleek deze keuze niet voordelig voor ons en we wilden deze aflossing terug draaien.
Na de feestdagen heb ik gelijk contact genomen met de Rabobank. De medewerkster met wie ik heb gesproken, heeft mij vriendelijk te woord gestaan en toegezegd hiermee aan de slag gaan. Later op de dag stond zij in mijn voicemail met verzoek haar terug te bellen. Toen ik haar belde kreeg ik haar collega aan de lijn die mij vertelde dat zij niet beschikbaar was, maar zij mij wel wilde helpen. Na het verhaal nogmaals te hebben verteld, is zij intern gaan overleggen. Even later kwam zij terug en deelde mij mee dat alles oké was en dat het bedrag binnen 3 dagen op onze rekening overgemaakt zou zijn.
Na 3 dagen wachten hadden wij nog geen geld ontvangen. Toen belde ik wederom en kreeg ik een andere medewerker te spreken, de derde op rij. En zij begon mij opnieuw dezelfde vragen te stellen. Hierop raakte ik geïrriteerd en gaf haar aan dat we deze fase al voorbij waren en dat het extra afgeloste bedrag teruggestort zou worden. En dat mijn vraag is waarom dat nog niet gebeurd is.
Haar reactie was dat zij hiervan niets afwist en begon opnieuw te vragen waarom wij het geld terug wilden. Want, zo beargumenteerde zij, ‘de RABO-bank wil niet meewerken met de poging belasting te ontduiken en dat zij dit daarom zorgvuldig wilde aanpakken”. Om verder escalatie te voorkomen heb ik voor de derde keer gedetailleerd mijn motivatie toegelicht en eraan toegevoegd dat we inmiddels een andere bestemming voor ons geld hebben en dat wij het recht hebben ons te bedenken. Hierop had zij geen antwoord en ging zij in overleg met de eerste medewerkster die ik had gesproken en ons dossier beheert. Ik zou worden teruggebeld.
Later ben ik teruggebeld door dossierbeheerder die mij streng toesprak dat er geen toezegging was gedaan over een terugboeking. Aangezien mij dit door haar collega wel degelijk was toegezegd, heb ik verwezen naar dit gesprek. En haar ook verteld dat een ander collega ons beschuldigde van belastingfraude.
Na mijn antwoord te hebben gehoord, heeft zij voor de beschuldiging namens de Rabobank haar excuses gemaakt. Zij beloofde nogmaals, met de andere afdeling die hierover gaat, te overleggen om dit probleem op te lossen. Maandag 6 januari zou zij mij hierop een antwoord geven.
Maandag 6 januari belde zij mij terug met de vraag of ik nogmaals wilde uitleggen waarom ik mijn geld terug wilde. Nadat ik dit voor de zoveelste keer op een rustige manier heb gedaan, zou zij mijn verzoek bij de andere afdeling neerleggen en ik later hierover bericht zou krijgen.
Woensdagmiddag 8 januari heb ik zelf wederom contact gezocht en onze dossierhouder was niet bereikbaar en ik weet nog steeds niet waar ik aan toe ben. Nu maak ik me zorgen dat straks wordt gezegd dat het veel te laat is. En aangezien ik geen bewijzen van de toezeggingen die telefonisch aan mij zijn gedaan maak ik mij zorgen of mijn probleem nog wel wordt opgelost.

Gewenste Oplossing:

Ik wil dat RABO bank ons geld terugstort.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Rabobank

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Rabobank nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht ToNajib

6 jaren geleden - Ik kon door de ingewikkelde bureaucratie van Rabobank niemand vinden die bereid was naar mijn verhaal te luisteren. Ik had gehoopt dat het klacht.nl zou lukken om daar een ingang te vinden. Het is uiterst teleurstellend dat Rabobank niet bereid is mijn klacht via klacht.nl in behandeling te nemen.

Alle klachten die gemeld zijn door ToNajib
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM