Klacht: Incasso eist 355 euro

Greetje69 op 05 november 2024 over puzzel4U in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Bedrijf puzzel4U
Status Nieuwe klacht
Datum 5 november 2024

Een klant van puzzel4U heeft een klacht ingediend over een incassovordering van 355 euro. De klant geeft aan dat zij in het verleden onder druk is gezet om een proefaanbod af te nemen, maar dit snel heeft geannuleerd. Ze heeft echter nooit bevestiging ontvangen en twijfelt nu aan de echtheid van de incassovordering, aangezien het contactadres van het incassobureau niet correct lijkt te zijn.

Mijn Klacht:

In het verleden ben ik door puzzel4you benaderd geweest telefonisch. Ik ben toen ingegaan op een proefaanbod na redelijk dwingend en agressief aandringen. Maar het voelde na de telefoon niet oké en ik heb dan gelezen hoe ík alles kon annuleren. Dit heb ik dan binnen het uur gedaan. Ik heb nooit iets van hen ontvangen. Of gehoord. De mail zat in mijn spam waar ik bij toeval de mail ontdekte.
Maar die telefoon is iets dat toch zeker een jaar is geleden. Dus weet ik niet of dit echt is of dat dit phishing is. Ik wilde het incassobureau terug beantwoorden maar blijkbaar is het adres fout, bizar….
Daarom wil ik dit melden aan jullie.

Met vriendelijke groeten

Greet Melis

Gewenste Oplossing:

Dat dit eindigt en dat ik nooit meer door puzzel4 you word benaderd. En ook niet door het incassobureau van hen incassobureau benelux. Bv te Eindhoven

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over puzzel4U
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over puzzel4U

Reactie van de melder van de klacht Greetje69

1 jaar geleden - Brutaal, onprofessioneel

Bericht van Robin van Klacht.nl

1 jaar geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over puzzel4U nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Greetje69
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten