Klacht: beeindiging abonnement

JanMelein op 02 november 2012 over puzzel4U in de categorie Internetshops - Algemeen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf puzzel4U
Status Nieuwe klacht
Datum 2 november 2012

Een consument heeft ervaren dat hij bij puzzel4U met een telefonische aanbieding voor een abonnement is benaderd, waarna het moeilijk bleek om het abonnement te beëindigen. Na een discussie over het laatste abonnementsgeld ontving hij binnen twee weken een aanmaning van MKBusiness, inclusief een opslag van 50 euro.

Mijn Klacht:

Bij puzzel4u wordt je met een telefonische aanbieding een ab abonnement ingelokt waar je pas na lange tijd vanaf komt.
Na een kleine discussie over hetlaatste abonnementsgeld stuurt MKBusiness al na twee weken een aanmaning met een opslag van 50 euro.

Gewenste Oplossing:

Ik heb de laatste abonnementsfactuur betaald en de incasso moet afgeblazen worden.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten