Klacht: onbereikbaar en bron van ergernis

Cococoppen op 05 januari 2016 over Printer pix in de categorie Computerwinkels

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Computerwinkels
Status Open
Datum 5 januari 2016

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Gisteren al een uur en drie kwartier – meer nog zelfs – in de wacht!!!
Vandaag gelijk om 10.00 uur (eerder kan je niet bellen) gebeld en weer eindeloos wachten zonder resultaat en niet wetend hoe lang
Ik het bandje met die zoete stem die zegt dat mijn oproep zo belangrijk is en dat ze bezig zijn met het helpen van andere klanten en hun passie voor foto’s, niet langer aanhoren en kook zo onderhand.

Ik ben 4 dagen met 2 grote fotoboeken over het leven van mijn ouders bezig geweest (en wekenlang voorbereiding)
.
1 van de twee boeken is al in het winkelmandje, maar ik wil er nog e.e.a. aan veranderen. Nergens te vinden!!
Het andere is verdwenen (wel steeds opgeslagen) toen de website ineens niet meer deed en ik wat ging uitproberen. Ook nergens terug te vinden.
Ik kom binnen via deze groupdeal:s (zie bijlages)

Nadelen:
1. Onbereikbaar. Geen indicatie over hoe lang je moet wachten
2. In het weekend niet kunnen bellen is erg lastig (dat is nou net de tijd dat je eens aan een toto album maken toe komt).
3. Wat een enorme handicap was, is dat ik in het programma geen tekst kan knippen en plakken. Daardoor heb ik heel veel extra werk gehad en ben nu onzeker of het we goed van kwaliteit wordt.
4. De uitroeptekens dat het niet scherp genoeg is, zijn erg hinderlijk. Ze overheersen over de foto’s en ik kan ze niet weg halen.
5. en ik kan alles alleen maar heel klein zien. De preview is weinig groter dan een paar postzegels! Full scheen verandert daar niets aan.

Het was een bron van ergernis.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden als
1. mijn belkosten worden vergoed (minstens 20 euro!) en
2. als ik nog snel en goed geholpen wordt.
3. er echt iets verbeterd wordt of dit bedrijf wordt opgeheven zodat anderen ditzelfde bespaard blijft.
4. Liefst nog iets extra's voor alle verspilde tijd en ergernis.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Printer pix

Reactie van de melder van de klacht

10 jaren geleden - Ik ben zeer verbolgen om de slordige manier waarop u met mensen omgaat. Conny heeft 2en een halve dag met veel inzet aan de boeken gewerkt. Ik hoop dan ook dat u haar klachten serieus neemt Mevr. Coppen Conny s moeder.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Printer pix nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM