Klacht: pakket zoek (verzekerd) nu lange wazige procedure

robertbrand op 05 juni 2015 over Post algemeen in de categorie Post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Post
Status Open
Datum 5 juni 2015

Een klant heeft medio maart een verzekerd pakket ter waarde van ongeveer 300 euro naar Duitsland verzonden, maar dit pakket is na een maand nog steeds niet aangekomen. Na navraag bij PostNL bleek dat er een navraagformulier ingediend moest worden, wat verwarring veroorzaakte, aangezien de klant dacht dat het pakket als verloren beschouwd zou worden na 30 dagen. Na het indienen van het formulier, zowel per e-mail als per post, kreeg de klant de indruk dat PostNL het formulier niet had ontvangen, wat leidde tot verdere onduidelijkheid over de status van de claim.

Mijn Klacht:

Pakket medio maart verzekerd verzonden naar Duitsland.
Waarde ca. 300 euro.

Pakket na een maand niet aangekomen. Tussentijds gemeld/navraag gedaan bij Postnl

Ik dacht (zoals eerder zie hieronder) dat als een pakket na 30 dagen niet geleverd is het pakket als verloren beschouwd moet worden.

Navraag bij Postnl leerde me dat er kennelijk na 30 dagen een navraagformulier ingediend moet worden. Verzekerservice doet daar niet aan af volgens de medewerker. Formulier kan alleen per post verstrekt worden ????

Formulier ingevuld gemaild en per post verzonden.
en na drie weken gaan bellen wat de status is.
Kreeg de indruk van de medewerker dat het formulier helemaal niet binnen was. Hij vroeg wanneer en hoe het verzonden was. heel vreemd.

Ik vroeg hem hoe het nu zat met de verzekeringservice en 30 dagen (eerder genoemd). daar kon hij geen antwoord op geven. Navraag bij collegas hielp niet. Volgens hem zal het onderzoek na ontvangstdatum van het formulier 4 maanden mogen duren.

Gevraagd waar ik de algemene voorwaarden en spelregels kon vinden. Waar dit in beschreven staat. Ook daarop moest hij het antwoord schuldig blijven. Navraag bij zijn collegas leverde ook niets op. Heb op de site gezocht maar niets te vinden.

twee jaar geleden exact hetzelfde gehad met een pakket naar Belgie.
toen keurig na 30 dagen schadeclaim ingediend en binnen 3 weken afgewikkeld. ging toen ook om een verzekerd pakket van 1.000 euro.

Gewenste Oplossing:

Ik wil algemene voorwaarden en/of voorwaarden zien waarin de procedure zoals mij is verteld bevestigd wordt.

+ uiteraard de verzekerservice

Waarom is twee jaar geleden de zaak afgewikkeld op een manier waarop ik lees in de voorwaarden op de site als het moet.
en nu ineens een andere procedure.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Post algemeen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Post algemeen nog niet in behandeling is genomen.

Reactie van de melder van de klacht robertbrand

10 jaren geleden - Krijg net dit bericht per mail. Er was toegezegd dat ik teruggebeld zou worden over de voorwaarden en procedure. Niet dus. Is er helemaal niemand die de vooraarden kan aanleveren waarin staat hoe het werkt? met een verzekerd pakket wat zoek is? Kennelijk nemen ze doodleuk 40 dagen de tijd vanaf vandaag. Hieronder de mail van PostNL. U heeft ons verzocht een onderzoek in te stellen naar een door u op 24 maart 2015 verzonden zending. Uw zending, met de barcode 3SKAVZ4786239, was geadresseerd aan RZ Handels Gmbh te Dresden in Duitsland. Wij hebben dit onderzoek geregistreerd onder casenummer 02069123 en streven ernaar uw vraag zo goed mogelijk te beantwoorden. Afhankelijk van de aard van het onderzoek kan het enige tijd duren voordat de resultaten van het onderzoek in het buitenland bekend zijn. Voor zendingen buiten de Europese Unie kan dit ongeveer twee à drie maanden duren. Binnen 40 dagen nemen wij weer contact met u op. Ik vertrouw erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. Mocht u nog vragen of opmerkingen hebben dan kunt u ons van maandag tot en met vrijdag van 8:30 - 17.30 uur en op zaterdag van 09.00 tot 16.00 uur bereiken op telefoonnummer 0900-0990 (€ 0,45 per gesprek). Met vriendelijke groet, L. de Jong Customer Service PostNL

Reactie van de melder van de klacht robertbrand

10 jaren geleden - Niemand voorwaarden pakketten van PostNL en verzekeringsvoorwaarden voor paketten van PostNL ?????

Reactie van de melder van de klacht robertbrand

10 jaren geleden - Inmiddels 5 maanden verder na verzenden en zoekraken pakket. Op 9 juni 2015 mail van PostNL ene L de Jong dat er binnen 40 dagen contact opgenomen zou worden. 44 Dagen later geen enkele reactie. Wat nu?

Alle klachten die gemeld zijn door robertbrand
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM