Klacht: Dagen geen post ontvangen

H.daalhuizen op 09 mei 2020 over Post algemeen in de categorie Post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Post
Status Nieuwe klacht
Datum 9 mei 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Al ruim een week wacht ik op een brievenbus pakketje steeds krijg ik in de app te lezen door Corona kan het aangeven van post en pakketten vertragen
Maar een week wachten op belangrijke brieven van verzekering en dergelijke vind ik niet kunnen
Ook heb ik het idee dat onze bezorger er te makkelijk over denkt en echt niet haar ronde loopt
Ook zijn er Moederdag kaarten onderweg en nog niet in de bus juist nu je elkaar niet kan zien is dit extra belangrijk vind dit gewoon erg verdrietig dat POST NL dit service noemt op de site van post NL kom ik er niet uit alleen dat in verband met Corona te bezorgen langer kan duren ik vind dit een smoes.

Gewenste Oplossing:

Neem aan dat ik hier niets van hoor via post NL

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Post algemeen

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Post algemeen nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door H.daalhuizen
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM