Klacht: Stofzuiger die heel slecht zuigt.

bertold op 28 augustus 2018 over Philips in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Philips
Categorie Electronica Merken
Status In behandeling
Datum 28 augustus 2018

Een consument heeft in januari een Philips Power Pro Eco stofzuiger aangeschaft, maar is teleurgesteld over de zuigkracht. Ondanks het feit dat de stofzuiger goed scoorde in reviews, blijkt deze niet in staat om grotere deeltjes, zoals vliegen, op te zuigen, waardoor de gebruiker regelmatig terug moet lopen om deze op te pakken. De gebruiker heeft een groot huis en vindt het frustrerend dat de stofzuiger niet naar behoren functioneert.

Mijn Klacht:

In januari van dit jaar hebben wij een philips power pro Eco gekocht.
(Power cyclone 5, A class)
Ik wilde heel graag een stofzuiger zonder stofzuigerzak. Dus ben ik uitvoerig reviews gaan lezen over stofzuigers zonder zak.
De philips stofzuiger kwam voor onze wensen het beste naar voren.
Na het eerste gebruik viel hij eigenlijk gelijk al tegen. Wanneer je achterom kijkt zie je nog van alles op de vloer liggen. Ik kijk nu altijd achterom en loop met de stofzuiger terug de overige kruimels op te zuigen. Stof en pluisjes zuigt hij nog wel maar wordt het iets zwaarder zoals bv een vlieg dan moet je de vlieg al op pakken en er in laten zuigen. We hebben een groot huis wat om de dag gezogen moet worden. Er zijn binnen geen huisdieren en ik gooi na elke keer stofzuigen de bak leeg en klop het filter uit.
Vanmorgen was de maat vol, ik moet 3x over het zelfde stukje en een nietje wat op de grond ligt gaat er niet in. (Ik had een filmpje gemaakt, maar is blijkbaar te groot om te uploaden)
Ik vind het enorm frustrerend, heb ik nu gewoon pech dat ik een slechte stofzuiger van de reeks heb gekocht, of vallen deze modellen sowieso tegen in de praktijk?

Met vriendelijke groet Martine

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik een stofzuiger heb die naar behoren zuigt en waar ik niet een paar keer over dezelfde plek hoef.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Philips

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Philips nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Philips in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM