Klacht: Eftelingkaartjes Philips actie

M.V.E.H.V. op 04 december 2018 over Philips in de categorie Electronica Merken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
🔄 In behandeling
Bedrijf Philips
Categorie Electronica Merken
Status In behandeling
Datum 4 december 2018

Een klant van Philips had zich verheugd op een bezoek aan de Efteling met kaartjes die bij de aankoop van een Airfryer waren inbegrepen. Door een onverwachte gezondheidskwestie kan het paar echter niet gaan, en de klant is teleurgesteld over de reactie van Philips op hun verzoek om hulp in deze situatie.

Mijn Klacht:

Aanstaande zaterdag (8-12) zouden mijn partner en ik naar de Efteling gaan met de Philips actie, omdat wij een nieuwe Airfryer xxl hebben gekocht. Super leuke actie natuurlijk en gaf ons de doorslag een airfryer aan te schaffen van Philips. Wij hebben hier al weken naar uit gekeken, maar zijn nu getroffen door een zeer vervelende situatie rondom mijn gezondheid. Ik heb namelijk een acute afwijking aan mijn evenwichtsorgaan (bppd). Hier heb ik officieel uitreksel van gekregen via de huisarts. Wij hadden hier niet op gerekend en balen enorm. Ik had de goede (menselijke) hoop dat Philips hierin wat kon betekenen voor ons aangezien het zo’n groot bedrijf is. Waardoor ik zojuist ook enorm teleurgesteld was toen ik een medewerkster van Philips aan de telefoon had. Ik had gevraagd of de kaartjes omgezet konden worden naar de andere actie datum in februari (2-2). Dit was niet mogelijk, want de kaartjes staan nu eenmaal op datum en daar is niets aan te doen. Zelfs niet in deze onvoorziene gezondheidssituatie . Ik vind dit echt zeer teleurstellend! Zo’n groot bedrijf als Philips! Het is een kwestie van 2 kaartjes omzetten naar een latere datum. Ik heb gezegd dat het geen smoes is en alles officiel kan aantonen d.m.v. een huisarts Ên fysio verklaring. Maar nog steeds was dit niet genoeg. Ook werd me nog even dood leuk verteld dat de kaartjes niet aan iemand anders gegeven kunnen worden, want de kaartjes staan op mijn naam. Waarop ik antwoorde dat ik de kaartjes dus sowieso in de prullenbak kan gooien. Echt heel slecht, vind ik het! Wij hebben hier onze buik van vol! Word je al overmeesterd door een acute aandoening en boort Philips ook nog eens een fijn dagje Efteling door je neus!

Gewenste Oplossing:

Wij zouden tevreden zijn als Philips ons tegemoet komt en de kaartjes van 8-12-'18 omzet naar 2-2-'19.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Philips

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Philips nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Philips in behandeling genomen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM