Klacht: Voor € 102,99 sportkleding gekocht, voor € 72,99 retour. Geen geld terug!

leintje98 op 09 juli 2013 over Perry Sport in de categorie Sportwinkel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Perry Sport heeft deze klacht opgelost
Klacht opgelost op 12 juli 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste klant, Wij hebben uw klacht doorgezet naar de verantwoordelijken. U kunt naar de winkel gaan om uw geld contant terug te krijgen van ons. Onze excuses voor het ongemak.

Categorie Sportwinkel
Status Opgelost
Datum 9 juli 2013

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik ben een “stevige” dame (van maat 62, naar 44). Onderweg naar de sportschool op de Overtoom, zag ik dat Perry Sport kleding in de aanbieding had. Natuurlijk zakte de moed mij in de schoenen doordat er, zelfs met mijn normaal-stevige maat, weinig tot niets aanwezig was. Niet alleen niet in de reclame, maar gewoon NIET. Of wij flinke dames niet willen sporten!?

Aangezien de pashokjes in dit filiaal erg smoezelig en klein zijn, besloot ik op de gok wat shirtjes mee te nemen en thuis rustig te passen. Alleen een sport-jack pastte. Jammer, maar goed. Vanmorgen retour gegaan en wat bleek: geen geld terug, maar een giftcard met € 72,99 tegoed er op.

Ik meldde nog dat ik daar niet van op de hoogte was en dat in een normale winkel in Nederland ik er toch van uit mag gaan dat men geld terug krijgt. “Ja mevrouw, ik vind ’t ook een rare regel, maar ik heb ze niet gemaakt”. Ik was zo met stomheid geslagen dat ik ineens buiten stond met de giftcard.

Kans is groot dat ik daar never-nooit-niet terecht kan voor sportkleding in de juiste maat. Verkoper wist hier verder niets op te zeggen.

Ik ga eerst even onderzoeken of deze regel juridisch wel stand zal houden, ben er helemaal klaar mee.

Perry Sport? Ik zeg: niet doen! Ik zal er (anti)reclame voor maken en er nooit ene voet meer over de drempel zetten. Schande!!

Gewenste Oplossing:

Contact geld terug ipv verplicht nog eens bij Perry Sport te kopen. Ik kan geen winkel bedenken waar deze belachelijke regel geldt.

En als het wél een standaard regeling is, dan moet dat bij iedere verkoop vermeld worden. Bij alle klanten die voor mij waren werd dit niet vermeld!

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Perry Sport over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Perry Sport in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Perry Sport een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Perry Sport

Heeft op 12 juli 2013 om 13:31 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste klant,

Wij hebben uw klacht doorgezet naar de verantwoordelijken. U kunt naar de winkel gaan om uw geld contant terug te krijgen van ons. Onze excuses voor het ongemak.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM