Klacht: na 4 weken bestelling nog niet compleet en geen reactie per mail of telefoon!

lee123 op 22 november 2018 over Perry Sport in de categorie Sportwinkel

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Perry Sport is op de hoogte gebracht van deze klacht
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Sportwinkel
Status Nieuwe klacht
Datum 22 november 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Order 70366119

Graag verneem ik wanneer de rest van de bestelling binnen komt. Ik wacht al 4 weken, zowel op het account is hier geen informatie over te vinden als in mn email heb hier al enige mailen gemaild, maar mailen naar klachtenservice of bellen heeft geen zin. Telefonisch heb wederom 25 min in de wachtrij te hebben gestaan opgehangen er wordt gewoon niet opgenomen! Ik verwacht nog steeds een paar schoenen in maat 40!!!! Werkelijk belachelijk dit!

Gewenste Oplossing:

Ik wil het paar schoenen gewoon ontvangen 26 november zijn ze als geschenk voor een verjaardag! Of ik wil mijn geld terug!

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Perry Sport

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Perry Sport nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Perry Sport

7 jaren geleden - Beste Jeroen, Ik vind het heel vervelend hoe het afhandelen van je order is verlopen. Ik zie in mijn systeem dat de ontbrekende schoenen inmiddels aan je zijn gecrediteerd. Mijn oprechte excuses voor de gang van zaken en het ontstane ongemak. Met vriendelijke groet, Perry Klantenservice

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM