Klacht: tijdens inchecken bleek dat we open tickets hadden.

peter 7585 op 17 mei 2022 over Pegasus Airlines in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 17 mei 2022

Tijdens het inchecken voor hun vlucht van Adana naar Düsseldorf op 12 mei ontdekten de klagers dat hun namen niet op de passagierslijst stonden, maar dat ze open tickets hadden. Dit leidde tot veel stress en de noodzaak om extra te betalen om mee te kunnen vliegen. Ze hebben informatie ontvangen om het extra betaalde bedrag terug te vragen en wachten op een reactie.

Mijn Klacht:

De vlucht van afgelopen 12 mei van Adana naar Dusseldurf hadden wij veel stress tijdens het inchecken bleek dat onze namen niet in de lijst stonden open tickets, ik snapte er helemaal niets van .
wij moesten bij betalen om met de vlucht mee te kunnen hoop gedoe en op laatste nippertje konden wij mee. we hebben gegevens mee gekregen en konden via jullie het extra betaalde geld terug vragen. graag hoor ik reactie .

Gewenste Oplossing:

Als ik het geld terug krijg wat ik extra heb moeten betalen op het vliegveld, dan neem ik de opgelopen stress maar voor lief.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Pegasus Airlines

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Pegasus Airlines nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door peter 7585
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM