Klacht: geen bevestiging pegasus vlucht

annet1982 op 16 mei 2014 over Pegasus Airlines in de categorie Vliegmaatschappij

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Vliegmaatschappij
Status Open
Datum 16 mei 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

10-5-2014 Ik heb 2 vluchten geboekt bij pegasus airlines via hun officele site. Heb mij ook netjes aangemeld zodat je je vluchten zou moeten terug zien.
Nu is het geld van mijn creditcard direct afgeschreven maar er is een nergens een bevestiging te zien. Niet op mijn email maar ook niet op hun website.

15-5-2014 Ik heb gemaild (zodat ik bewijs heb) hierover maar kreeg als antwoord dat ze gingen kijken hoe dit kon maar tot op vandaag nog geen antwoord meer gekregen.

Gewenste Oplossing:

Geld per direct terug of bevestiging zodat ik ook zeker weet dat ik kan vliegen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Pegasus Airlines

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Pegasus Airlines nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM