Mijn Klacht:
Wij hebben een opdracht binnengehaald waarvoor wij op 24 april 2015 een bedrag op ons PayPal account hebben binnengekregen groot $ 5000,– minus de vrij hoge kosten die PayPal voor deze transactie in rekening brengt. Echter tot onze grote verbazing word op 4 juli 2015 het bedrag van $ 5000,– van onze rekening afgeboekt omdat de eindklant in dit geval Western auteur Buck Taylor een claim heeft ingediend met als omschrijving: product niet geleverd. Terwijl het project in volle ontwikkeling is.
Wij hebben voor Buck Taylor een website ontwikkeld en hier veel tijd in gestoken die de 5000,– ver overschrijft. De ontvangen betaling was dan ook een aanbetaling. Volgens de info die PayPal vertrekt waren wij in de veronderstelling dat wij beschermd zouden zijn voor dergelijke praktijken, waarom zou ik anders überhaupt PayPal als betaal methode gebruiken. Maar niks is minder waar, geld word afgeschreven en wij kunnen nu maar wachten totdat de creditcard maatschappij een beslissing heeft genomen.
Ja u moet maar even geduld hebben, het kan tot max 75 dagen duren voordat we de beslissing van de creditcard maatschappij binnen hebben. Zegt de medewerker geïrriteerd omdat ik wederom bel met de vraag hoe het ervoor staat.
Ik vind dit een onacceptabel situatie waar je maar bent overgeleverd aan een of ander maatschappij, vanwege privacy redenen kunnen wij de betreffende maatschappij niet prijs geven zegt de PayPal medewerker. Maar goed, dat maakt me ergens nog niet eens uit welke creditcard maatschappij het hier om gaat, want zoals ik het zie heb ik te maken met PayPal die voor ons onze betalingen verzorgd. PayPal neemt de beslissing om 5000,– van onze rekening te boeken.
Ik heb PayPal per fax gesommeerd zoals mijn advocaat met dat heeft geadviseerd om te doen, echter PayPal geeft niet eens een reactie. Ben dit gedrag van een dergelijk bedrijf meer dan zat.
Update 25 juli 2015:
Vandaag bericht ontvangen van PayPal, geld is teruggeboekt naar de klant omdat u niet valt onder de verkoopersbescherming. Zoals PayPal me telefonisch heeft uitgelegd is er geen kopers en verkoopersbescherming voor het ontwikkelen van websites. Dus als verkoper heb je totaal geen rechten, je bent dus niet eens eigenaar van je eigen geld. Want PayPal haalt het net zo snel van je rekening, zodra er maar een claim binnen komt. Ik vind dit een walgelijke manier van zaken doen, je hebt vertrouwen in een betalingsprovider maar komt bedrogen uit. Zoals het er nu voorstaat gaan wij PayPal aansprakelijk stellen voor deze gang van zaken, en verlangen een credit. Zoniet kunnen wij niks anders dan ons gelijk te halen bij de rechtbank. Ben er van overtuigt dat er meer slachtoffers zijn, en roep jullie bij deze dan ook op eventueel gezamenlijk ons recht te halen. Advocaat kosten en dergelijke kunnen we dan ook gezamenlijk betalen.
Gewenste Oplossing:
Simpel, ik wil mijn geld terug en wel heel snel.


