Klacht: Pakket (weer) niet geleverd

F. van t Hoff op 22 december 2025 over General Logistics Systems (GLS) in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆

Mijn Klacht:

19 december zou mijn pakket (pakketnr. 00905516071219) geleverd worden, kreeg wel een melding dat het is afgeleverd en heb daar een melding van gemaakt. 22 december kreeg ik een mail dat het pakket vandaag uiterlijk om 13:15 uur geleverd zal worden. 13:30 uur is er nog niets binnen. Navraag bij het servicepunt in de Kerkstraat 15 te Hoorn gaf ook geen resultaat, maw het is daar niet geleverd. Ik ben benieuwd waar dat pakket is gebleven en of die toch nog komt.

Gewenste Oplossing:

Ik ben pas tevreden als mijn pakket is geleverd. Het is toch te gek dat het zomaar verdwijnt?

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 maanden geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over General Logistics Systems (GLS)
Download hier uw brief

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over General Logistics Systems (GLS)

Reactie van de melder van de klacht F. van t Hoff

2 maanden geleden - Pakket is twee maal niet geleverd, maar wel mail gekregen dat het is geleverd, alleen niets ontvangen :( .

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over General Logistics Systems (GLS) nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door F. van t Hoff
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM