Klacht: Pakket niet ontvangen

Ksmits op 22 december 2020 over E-smokewinkel.nl in de categorie Internetshops - Tabak

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Status Open
Datum 22 december 2020

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik wacht al 9 dagen op een pakketje die normaal de volgende dag al bezorgd is, na meerdere mails gestuurd te hebben en geen reactie te hebben ontvangen toch maar gebeld, aan de telefoon was de toon gelijk gezet toen ik begon over dat ik mijn pakket nog niet ontvangen had, deze onvriendelijke meneer vroeg me of ik onder een steen leef en of ik echt zo dom was en schreeuwde nog wat dingen door de telefoon, ik mag het lekker afwachten de komende 3 maanden of mijn pakket nog komt, tot die tijd gaan ze niks voor me doen. Het ligt allemaal aan post NL en zodra hun het verzonden hebben trekken ze hun handen er van af wat een service!

ORD-202012929

Gewenste Oplossing:

Als het opnieuw verzonden word of mijn geld geretourneerd wordt

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over E-smokewinkel.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over E-smokewinkel.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Ksmits
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM