Klacht: Oplichters bij t-mobile

X-mich op 07 januari 2012 over T-Mobile in de categorie Mobiele Telefonie

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf T-Mobile
Categorie Mobiele Telefonie
Status Open
Datum 7 januari 2012

Een klant heeft ernstige klachten over de klantenservice van T-Mobile, waarbij het moeilijk zou zijn om een medewerker te bereiken. Na twee dagen zonder succes geprobeerd te hebben, belde de klant de verkoopafdeling, waar de telefoon onmiddellijk werd opgenomen. Daarnaast beschuldigt de klant T-Mobile van het stelen van beltegoed en het niet aanvullen van de blackberrybox.

Mijn Klacht:

Het is werkelijk schandalig dat het onmogelijk is om een medewerker van de klantenservice te spreken. Ben al 2 dagen bezig om deze te bereiken. Vandaag uit hopeloosheid de verkoopafdeling gebeld, waar direct de telefoon werd opgenomen. Beetje raar allemaal. T-mobile is een grote bende boel bij elkaar!! Stelen ook nog een beltegoed en vullen de blackberrybox niet aan. Als je het mijn vraag zijn het gewoon oplichters!

Gewenste Oplossing:

Als er een nummer van de klantenservice wordt vermeld. En niet iedere keer dat achterlijke verwijzen naar de website!

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie