Klacht: Ontrecht factuur en incasso kosten!

Speedyshare op 25 maart 2020 over StudentsPlus in de categorie Opleiding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
StudentsPlus has resolved this complaint
Klacht opgelost op 30 maart 2020
Reactie van het bedrijf:

Beste A. Belhaj, Bedankt voor de reactie. Helaas werd tijdens de paar keer dat er telefonisch contact is opgenomen met ons direct tegen onze medewerkers gescholden, waardoor we het gesprek niet met u konden aangaan. Wij staan er altijd voor...

Categorie Opleiding
Status Opgelost
Datum 25 maart 2020

Een klant van StudentsPlus heeft bijles voor zijn kind afgenomen, waarbij hem werd verzekerd dat er geen verplichtingen waren. Na onvrede over de docent en het besluit om geen verdere bijlessen te nemen, ontving hij een factuur voor een pakket van zes uur, wat hij betwist. Ondanks herhaalde klachten en een aangeboden tegemoetkoming van 50 euro, blijft er een openstaand bedrag van 100 euro.

Mijn Klacht:

Ik heb bijles genomen voor een kind op de middelbare school en heb telefonisch de afspraak gemaakt om de bijles gelijk af te nemen en daarna aan te zien hoe het zal gaan. Mij is duidelijk gemaakt dat ik nergens aan vast zit en enkel de uren neem die ik nodig heb voor mijn kind. Zware misleiding en oplichting dus!

Helaas was de bijles docent niet de geschikte docent die we zochten. We hebben netjes deze twee uur betaald aan studentplus en ook aangegeven niet meer verder te willen. Volgens hun heb ik een pakket afgesloten van zes uur, wat helemaal niet kan kloppen! Ik heb meerdere keren aangegeven dat het niet klopt en dat mn kind hoogstwaarschijnlijk alles zelf online heeft gedaan! Het meest vervelende is dat ze met een tegemoetkoming komen van 50 euro en dat ik alsnog 100 euro moet betallen voor een dienst die nooit geleverd is, nog genomen is. Doe wat aan je verdienmodel, er is genoeg geld te verdienen in Nederland. Doe het op een eerlijke en vooral leuke manier. Met een incassobureau er op bereik je niets dan enkel een slechte naam.

Wil je toch veel geld verdienen en oneerlijk zijn, zoek dan een carriere in de criminele circuit.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ze stoppen met mensen dingen aan te smeren en geld te willen innen voor niet geleverde diensten. Jullie verpesten de online bijles platforum! Schaam je!

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar StudentsPlus over deze klacht.

Bericht van StudentsPlus

6 jaren geleden - Beste A. Belhaj, Bedankt dat u de moeite heeft genomen om een review te schrijven. We vinden het jammer dat u niet tevreden bent over StudentsPlus. Ik zie dat we voor de inschrijving ook telefonisch contact met uzelf gehad hebben en dat de aanvraag ook is gedaan vanaf uw e-mailadres. Tijdens het telefonisch contact gaf u zelf ook aan dat bijles gewenst was en na de inschrijving heeft u ook e-mails van ons ontvangen omtrent de aanvraag. Op basis daarvan gaan we er dan ook vanuit dat u op de hoogte was van de inschrijving. Bij de inschrijving is ook akkoord gegaan met de overeenkomst, waarin wordt aangegeven dat de kosten voor het aangevraagde pakket maandelijks in rekening gebracht worden en dat de niet gebruikte uren nog in de volgende maand in te halen zijn. Op het moment dat wij uw opzegging ontvingen, hebben wij het pakket per de eerstvolgende mogelijkheid voor u stopgezet. U gaf toen aan geen gebruik meer te willen maken van de uren die nog openstonden. Wij hebben u toen als uitzondering nog een korting aangeboden op de openstaande factuur om hierin met u mee te denken. Wat ons betreft is de communicatie op een onprettige manier verlopen, waardoor we met u nog niet hebben kunnen spreken over een oplossing. We denken altijd graag mee wanneer er problemen ontstaan en hebben u om deze reden onder andere een korting aangeboden. Verder denken we ook graag met u mee door bijvoorbeeld de uren nog langer geldig te maken. Mocht u hier gebruik van willen maken dan kunt u contact met ons opnemen via [email protected].

Reactie van de melder van de klacht Speedyshare

6 jaren geleden - Studentplus, Indien je toch komt met een reactie, kom dan met een eerlijke reactie. Jullie blijven maar door liegen om wat,100 euro? Is dat jullie reputatie waard in de branche. Jullie zijn om te huilen. De tekst hierboven klopt voor geen meter. Jullie stonden niet open voor een oplossing. Jullie enige oplossing was betallen, dreigen met incassobureaus en doodleuk ophangen in mijn. Mijn klacht hierboven is precies hoe het is gegaan. Je kunt het blijven ontkennen en als nog het bedrag innen. Ik wil het je zelfs als liefdadigheidsgeschenkje geven, zo bagger vind ik jullie organisatie. Echter vind ik wel dat men mag weten met wat voor organisatie ze in zee gaan. Dat is in mijn ogen al voldoende, dat ik men behoed. Dat ik dan hiervan de dupe ben vind ik geen probleem ik kan geld makkelijk missen. Zolang men maar weet dat jullie vissie en missie niets anders is dan geld verdienen op elk mogelijke en oneerlijke manier.

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door StudentsPlus in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

6 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat StudentsPlus een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

StudentsPlus

Heeft op 30 maart 2020 om 13:37 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste A. Belhaj,

Bedankt voor de reactie. Helaas werd tijdens de paar keer dat er telefonisch contact is opgenomen met ons direct tegen onze medewerkers gescholden, waardoor we het gesprek niet met u konden aangaan. Wij staan er altijd voor open mee te denken wanneer er problemen ontstaan, maar vinden het wel belangrijk dat het gesprek dan voor beide partijen op een respectvolle en prettige manier verloopt.

Nogmaals, we staan ervoor open om alsnog mee te denken naast de uitzondering die al gemaakt is door in dit geval de uren langer geldig te maken zodat er nog gebruik van gemaakt kan worden. Indien u hiervan gebruik wil maken, kunt u contact met ons opnemen.

Alle klachten die gemeld zijn door Speedyshare
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM