Klacht: abonnement kosten

al Ahmed op 10 april 2015 over Online in de categorie Alles-in-1

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Online
Categorie Alles-in-1
Status Open
Datum 10 april 2015

SL Ahmed heeft in december 2014 een internetabonnement afgesloten voor twee jaar, met een maandelijkse kostenstructuur van 9,95 euro voor het eerste jaar en 23,95 euro voor het tweede jaar. Ondanks bevestigingen van de klantenservice dat er geen extra kosten zouden zijn, ontvangt hij brieven met een verzoek om 29,95 euro extra te betalen. Zijn internetverbinding is inmiddels geblokkeerd, en hij verzoekt om herstel van de blokkering en een correcte factuur.

Mijn Klacht:

Ik had in december 2014 olie Internet besteld voor 2 jaar voor het bedrag van 9.95 per maand voor het eerste jaar tweede jaar wordt het 23.95 dan hoef ik geen extra kosten te betalen maar toch krijg brieven met daarin dat ik 29.95 extra moet betalen .nadat ik coach heb gehad telefonisch en per email hebben me bevistigd dat ik geen extra kosten hoeft te betalen omdat de abonnement voor 2 jaar loopt en ik zal een nieuwe factuur met de goede bedrag krijgen. en nu wat ik kreeg mijn Internet is geblokkeerd voor een fout die ligt bij jullie ik heb niks fout gedaan hoop dat u de fout snel hersteld en de blokkering van mijn Internet opheffen en de factuur met de goede bedrag opsturen Mvg SL Ahmed

Gewenste Oplossing:

Factuur met goede bedrag sturen en mijn Internet deblokkeren

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Online

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Online nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij telecomproblemen kunt u terecht bij de Geschillencommissie Telecommunicatie. Providers moeten storingen binnen een redelijke termijn verhelpen en zijn verplicht een kosteloze klachtenprocedure te bieden.

Bron: Geschillencommissie Telecommunicatie