Klacht: Ongepast gedrag van een gebruiker in de chatroom

klager2a9e1ff8 op 20 augustus 2026 over Citrom in de categorie Energieleveranciers

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Citrom
Status Open
Datum 20 augustus 2026

Er is een melding gemaakt van ongepast gedrag in de chatroom van Citrom, waarbij een gebruiker zich herhaaldelijk schuldig maakt aan kwetsende uitspraken richting andere deelnemers. Ondanks meerdere ingediende klachten blijft deze gebruiker, die zich onder verschillende namen presenteert, zich ongepast gedragen. De klager uit zijn frustratie over het gebrek aan actie tegen dit gedrag.

Mijn Klacht:

Ik heb een vervelende ervaring gehad in de chatroom met een gebruiker die zich regelmatig ongepast gedraagt. Deze persoon, die zich voordoet onder verschillende namen zoals poesje en vriendin danseres, scheldt mij en andere gebruikers uit met kwetsende woorden, zoals kankerhoer en hoer. Ondanks dat er al talloze klachten over haar zijn ingediend, blijft ze dit gedrag vertonen. Dit gebeurde ook toen ik gewoon binnenkwam en gdm (goedemiddag) zei. Het is frustrerend dat dit soort gedrag niet wordt aangepakt.

Gewenste Oplossing:

Ik verzoek om actie te ondernemen tegen deze gebruiker en om ervoor te zorgen dat de chatroom een veilige en respectvolle omgeving blijft voor alle deelnemers.

Bericht van Robin van Klacht.nl

18 uur geleden - Er is een nieuwe brief gegenereerd voor de klacht over Citrom
Download hier uw brief

Reactie van de melder van de klacht klager2a9e1ff8

18 uur geleden - het beste is ze totaal word verwijderd ban voor het leven !!

Alle klachten die gemeld zijn door klager2a9e1ff8
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij geschillen met uw energieleverancier kunt u naar de Geschillencommissie Energie. Leveranciers mogen geen onredelijke opzegboetes rekenen en moeten transparant zijn over tarieven.

Bron: ACM / Geschillencommissie Energie