Klacht: 1 day fly wil niet betalen

roland7 op 30 september 2013 over 1dayfly in de categorie Deal-Sites

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf 1dayfly
Categorie Deal-Sites
Status Open
Datum 30 september 2013

Na de aankoop van twee circuit combinatiepakketten bij 1dayfly, bleek het onmogelijk om de vouchers in te wisselen. Na contact met Hammer Events, dat later failliet ging, heeft de klager herhaaldelijk verzocht om terugbetaling van het aankoopbedrag, maar 1dayfly heeft tot nu toe geen oplossing geboden. De vouchers zijn nog steeds geldig, maar de klager heeft geen compensatie ontvangen.

Mijn Klacht:

na aankoop van 2x het circuit combinatiepakket (totaal 299,90 euro eind januari 2011) is het onmogelijk geweest om deze vouchers in te wisselen. op advies van 1DayFly kontakt opgenomen met Hammer Events. ook hier kwamen wij niet verder.
omdat er slechts een aantal maanden per maand gereden kon worden werd er in de herfst van 2011 door Hammerevents geadviseerd om begin maart 2012 opnieuw de vouchers in te wisselen. toen ik dit probeerde kreeg ik te horen dat het bedrijf failliet was gegaan. na vele malen email kontakt met 1 day fly kreeg ik uiteindelijk te horen dat de curator bezig was om voor ons een oplossing te zoeken. de vouchers zijn 3 jaar geldig. Ik heb tientallenmalen 1DayFly verzocht om het geld terug te storten op mijn rekening. Tenslotte zijn zij het bedrijf dat mij een dienst heeft geleverd en dus verantwoordelijk voor een juiste afhandeling van zaken.

Gewenste Oplossing:

onmiddelijke teruggaven van het totaalbedrag van 299,90 euro.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over 1dayfly

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over 1dayfly nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM