Klacht: onbeschoft en klantonvriendelijk.

WIL Ouwendijk op 16 augustus 2022 over La Cubanita in de categorie Cafés en Restaurants

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Status Open
Datum 16 augustus 2022

Een groep van zes personen bezocht afgelopen vrijdagavond La Cubanita in Schiedam en ervoer de service als onprofessioneel en klantonvriendelijk. Ondanks een reservering om zeven uur, werden de tafels voor negen uur al afgeruimd en kregen zij en andere gasten te maken met een gebrek aan service. De leidinggevende werd bekritiseerd voor het wegsturen van gezinnen die nog wilden eten, terwijl zij een gesprek met een buurman voerde, wat als ongepast werd ervaren.

Mijn Klacht:

Afgelopen vrijdagavond waren wij met zes personen in schiedam bij de (vernieuwde) zaak.Nou het was hectisch onprofessioneel en zeker niet klantvriendelijk.Wij hadden om zeven uur geboekt en vlak voor negen werden de tafels al geruimd.Een paar keer zelfs spullen niet aangeleverd en er was maar 1 meisje die probeerde het als een fijne ervaring te maken.Maar het allerergste wat ik vond en dat betrof nog niet eens ons gezelschap,was dat er 2 gezinnen die nog wilde eten rond negen gewoon werden weggebonjourd met het gezegde van de leidinggevende zeg maar dat de keuken dicht is.Dit terwijl zei zelf een gesprek aan het voeren was met de buurman over iets wat er was voorgevallen met een klant van de buren.Dit gesprek was volledig te volgen en vond ik heel ongepast,wij zaten op een meter afstand ervan.Ook is de openingstijd van de zaak dit is te zien op de site half elf is.Nou rond tien snap ik dan dat je klanten vriendelijk zeg dat het niet meer kan,maar dit waren twee gezinnen met kinderen die er zeker geen late avond van gingen maken maar gewoon een hapje wilde eten.

Gewenste Oplossing:

Laat La cubanita maar zelf aangeven wat ze toepasselijk vinden.Voor die tijd zal ik in shciedam zeker niet meer komen en we komen graag bij La cubanita

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over La Cubanita

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over La Cubanita nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door WIL Ouwendijk
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM