Klacht: Onbeschoft

Miatje27 op 11 december 2025 over Isolatietechniek Brabant in de categorie Installatiebedrijven, Reparatie- en onderhoud diensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Status Nieuwe klacht
Datum 11 december 2025

De klant heeft isolatiewerkzaamheden laten uitvoeren door Isolatietechniek Brabant, waarbij de spouwmuur is geïsoleerd. Ondanks de vriendelijke service van de verkoper en de monteurs, zijn er problemen ontstaan door het niet afdekken van de kozijnen, wat heeft geleid tot schade. De klant ervaart een gebrek aan communicatie van het bedrijf, vooral met betrekking tot betalingsverplichtingen, en is teleurgesteld over de onvriendelijke benadering van een medewerker.

Mijn Klacht:

Ze hebben bij ons de spouwmuur gedaan. Vriendelijke verkoper en vriendelijke jongens die het gingen isoleren.
Helaas hadden ze niks afgedekt waardoor onze nieuwe kozijnen vegen kregen.
De jongeman kwam na zijn werk het netjes schoonmaken maar het hielp niet.
Vaak is isolatietechniek gebeld maar ze belden niet terug ook mailden ze niet terug
Wel mailde mij een onvriendelijke G dat het termijn van 10dagen is verstreken betreft het betalen.
Ja een particulier en 10dagen is nooit en het is naar ons nooit gecommuniceerd.
Buiten al gooien ze nu met hebben we wel gedaan.
Nogmaals wij waren van plan ook het dak te laten isoleren maar dat gaan we niet doen.
Wij willen naar een oplossing zoeken maar G zeker niet.
Hij wil alleen geld zien ja maar dit is niet the way to go. Ook rekenen ze nu ook 50 euro om subsidie aan te vragen dat is nooit gecommuniceerd.

Gewenste Oplossing:

Graag een normale betaal termijn en een normale houding met ecxuus

Beoordeling 3/10 star-2 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Isolatietechniek Brabant

Reactie van de melder van de klacht Miatje27

2 maanden geleden - Slecht ik heb schade

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 maanden geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Isolatietechniek Brabant nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Miatje27
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM