Klacht: NRC weer eens niet bezorgd.op 18 augustus

ams-25-jo op 18 augustus 2018 over NRC in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf NRC
Status Open
Datum 18 augustus 2018

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

NRC binnen 14 dagen weer eens niet bezorgd. Dit is in het verleden vaker gebeurd. U had toen een oplossing doordat ik een aantal bonnen kreeg om als geen NRC next of NRC bezorgd was, ik hiermede bij de kiosk een krant gratis kon afhalen. Om een of andere reden zijn die bonnen afgeschaft. Een slechte service Uwerzijds. Daarna kon ik de kosten bij niet bezorging bij de volgende betaling van het abonnement aftrekken. Een nog slechtere oplossing was dat bij niet bezorging het lopende abonnement dan verlengd zou worden, m.a.w. het volgende het komende abonnement niet tijdig kon worden opgezegd.

Gewenste Oplossing:

Indien ik weer een aantal bonnen krijg om in te wisselen bij niet bezorging. Ik kan dan bij melding van niet bezorgen zoals in het verleden bij de kiok afhalen.U heeft dan een controle op niet bezorging. Ik verzilver geen bonnen indien ik toch een krant ontvangen heb.

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over NRC

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over NRC nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM