Klacht: de krant is niet bezorgd

Clara Sindhunata op 13 november 2023 over Noordhollands Dagblad in de categorie Kranten - Regionaal

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Noordhollands Dagblad has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Status Open
Datum 13 november 2023

Clara Sindhunata heeft aangegeven dat zij de krant van zaterdag en maandag niet heeft ontvangen op haar adres in Heiloo. Ze ervaart dit als vervelend, omdat het regelmatig voorkomt en ze geen communicatie ontvangt over de bezorging. Clara vraagt zich af of dit probleem in de toekomst zal worden opgelost.

Mijn Klacht:

Geachte heer/mevrouw,
Ik heb de krant van zaterdag en maandag niet ontvangen (De Nieuwe Plantagie 9 te Heiloo). Heel vervelend, aangezien dit regelmatig gebeurd en ik ook geen mail oid hierover ontvang.
Is dit iets wat in de nabije toekomst wordt opgelost of zal dit zo blijven… af en toe een krant en af en toe geen krant..
Ik hoor graag van jullie.
Met vriendelijke groet,
Clara Sindhunata

Gewenste Oplossing:

Het zou een fijne tegemoetkoming zijn, als jullie een korting op het abonnement invoeren.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Noordhollands Dagblad

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Noordhollands Dagblad over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

2 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Noordhollands Dagblad nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Clara Sindhunata
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM