Klacht: Problemen met nieuwe auto

Sherif Morcos op 12 oktober 2021 over Nissan in de categorie Automerken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Nissan
Categorie Automerken
Status Open
Datum 12 oktober 2021

Een klant heeft problemen ervaren met een nieuwe Nissan X-Trail, aangeschaft bij Nissan Beerens Aartslaar. De klachten omvatten een los handvat, een scheve voetmat, trillingen bij stilstand die mogelijk aan de CVT liggen, verkeerd geplaatste achterzitjes en een elektrische koffer die niet altijd functioneert. De klant verzoekt om een oplossing, aangezien de dealer niet in staat is om de problemen op te lossen.

Mijn Klacht:

Beste,

Heb een nieuw Nissan x-trail gekocht bij nissan beerens Aartslaar.

Deze wagen bevat wat problemen:
1) handvat rechtsvoor blijft los komen. Het is ook 2 keer vervange.
2) Voetmat van de bestuurder gaat telkens scheef zitten
3) bij Bv: fille of bij stoplicht gaat auto trillen. Werd gestest door technieker van nissan en volgens hem ligt het probleem waarschijnlijk aan de CVT.
4) de drie achterzitjes van de auto zijn op verkeerde plaats gevestigd.
5) elektrische koffer doet het soms niet. Dan wilt die ofwel niet dicht ofwel wilt die niet open gaan.

Graag een oplossing want Nissan beerens kan mij hierbij niet helpen.

Met Vriendelijke Groeten, Sherif Morcos

Gewenste Oplossing:

Dat alles perfect terug word geleverd zoals het hoort.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Nissan

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Nissan nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Sherif Morcos
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM