Klacht: “nieuwe sinterklaas”jeroen pauw

loessieloes op 10 november 2015 over Vara in de categorie Omroepen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Vara
Categorie Omroepen
Status Open
Datum 10 november 2015

Een kijker heeft kritiek op de introductie van de "nieuwe sinterklaas" tijdens een uitzending van Jeroen Pauw. De kijker wijst op de aanwezigheid van zwarte pieten in het sinterklaasjournaal en stelt dat de verhaallijn al eerder is aangepast, waardoor de huidige presentatie als ongepast wordt ervaren. Er wordt gevraagd om excuses en rectificatie in het programma.

Mijn Klacht:

Gisteravond werd de “nieuwe sinterklaas geïntroduceerd bij jeroen pauw.
dat werd als volgt aangekondigd, de pieten zijn nog steeds zwart in het sinterklaasjournaal kom maar sinterklaas , waarna een sinterklaas met rasta haar discriminerende liedjes zong.
Waar is het onderzoek gedaan? want de zwarte sinterklaas is allang ge-introduceert vorig jaar in de vorm van opa piet/sinterklaas bij het sinterklaasjournaal net als dat de verhaallijn doorgaat met dat er minderschoorstenen zijn dus minder zwarte pieten.
excuus en rectificatie in het programma lijkt mij daarom gepast.

Gewenste Oplossing:

Als er excuus word gemaakt en er in het programma een stukje van het sinterklaasjournaal getoond word met een zwarte sinterklaas en dat de verhaallijn verder gaat met minder schoorstenen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM