Klacht: niet tevreden over de comforthome 6-8 personen

moonrich op 07 augustus 2015 over Oostappen Vakantieparken in de categorie Vakantieparken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 23 december 2015
Reactie van het bedrijf:

Beste mevrouw Luttje, wat vervelend dat u uw vakantie zo ervaren heeft. We doen er alles aan om onze vakantieparken te verbeteren. Wat betreft de meldingen verzoeken wij altijd of gasten dit willen melden bij de receptie. Daar kunnen zij...

Categorie Vakantieparken
Status Opgelost
Datum 7 augustus 2015

Bij aankomst op het Oostappen Vakantiepark Prinsenmeer bleek de gehuurde comforthome voor 6-8 personen niet schoon, wat resulteerde in een vervuilde baby. Daarnaast was er een defect aan het trapje, waardoor de vader van de klager viel en rugklachten opliep. Ook het gehuurde campingbedje was niet hygiënisch, wat leidde tot een klacht bij de receptie.

Mijn Klacht:

Maandag 4 aug kwamen we aan op het park prinsenmeer voor een verblijf van 4 dagen, na dik een uur in de rij te hebben gestaan voor het lakenpakket en de sleutel konden we eindelijk ons gehuurde comforthome in. Bij binnenkomst heb ik me zoontje van 14 maanden laten kruipen zodat wij de auto uit konden pakken. ik tilde me zoontje op nadat ie had gekropen door de conforthome en hij was zwart, was dus gewoon niet schoon. Ook was het trapje stuk, de planken lagen los dit als gevolg dat me vader eraf is gevallen.(nu last van zijn rug). Het gehuurde zou een 6-8 persoons comforthome zijn. ik had een campingbedje gehuurd voor de baby, en nadat ik hem uitelkaar had gehaald kwam er een behoorlijk urine lucht uit, dus bedje weer ingeklapt en me beklag gedaan bij de receptie, de volgende dag kwam er een nieuw bedje, ook die had de nodige gebreken waardoor ik noodgedwongen op de grond moest slapen met een baby van 14 maanden. Het bedje kon ook nergens staan omdat wij met 4 volwassen en 2 kinderen van 12 en 14 jaar waren. De comdort die je behoort te hebben was in de verte nog te zoeken.
Dekbedden onder de vlekken (gewoon niet schoon), Ontlasting op de wc wanden. Vetspetters op plafond en kastjes. De wereld mieren over de koelkast en bedden.
Ook zat er water in de buiten verlichting, dat konden we niet eens aan doen waardoor we s avonds in het donker buiten zaten, anders kwam er sluiting. En vooral de rotzooi (o.a sigaretten peuken, papier, plastic, etc rondom de comforthome, was een grote puinzooi.
Wij hebben melding gemaakt maar konden niks doen alles was vol.
Wij hebben dus onze vakantie waar we zo naar uit gekeken hadden (na een heel onrustig jaar ivm ziekte) moeten afbreken, omdat het voor ons niet meer vol te houden was om o.a. op de grond te slapen met een baby van 14 maanden. De
Ik heb foto s gemaakt als bewijs.

Gewenste Oplossing:

Het park is op zich mooi maar ook de hygiene is op veel plekken niet in orde.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Oostappen Vakantieparken

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Oostappen Vakantieparken nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Oostappen Vakantieparken in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Oostappen Vakantieparken een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Oostappen Vakantieparken

Heeft op 23 december 2015 om 15:19 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste mevrouw Luttje,

wat vervelend dat u uw vakantie zo ervaren heeft. We doen er alles aan om onze vakantieparken te verbeteren. Wat betreft de meldingen verzoeken wij altijd of gasten dit willen melden bij de receptie. Daar kunnen zij de meeste meldingen in korte tijd afhandelen.

Wij nemen uw melding mee in onze verbeterpunten en hopen u in de toekomst nog eens welkom te heten op een van onze vakantieparken.

Met vriendelijke groet,

Oostappen Groep Vakantieparken

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM