Klacht: Niet ontvangen van krant de telegraaf

J. Nieuwenhuizen op 22 mei 2021 over Telegraaf in de categorie Kranten - Landelijk

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Telegraaf
Status Open
Datum 22 mei 2021

Een klant heeft opgemerkt dat hij de Telegraaf op de laatste twee zaterdagen, 15 en 22 mei, niet heeft ontvangen, terwijl het Noord-Hollands Dagblad wel wordt bezorgd. Hij vraagt zich af of er een nieuwe bezorger in Egmond aan den Hoef is en geeft aan dat hij niet geïnteresseerd is in de andere krant die wel wordt bezorgd. De klant hoopt dat dit probleem in de toekomst niet meer zal optreden, omdat hij anders genoodzaakt is de zaterdagse editie van de Telegraaf te kopen.

Mijn Klacht:

De laatste 2 zaterdagen geen Telegraaf ontvangen,15 en 22 mei.
Ik heb ook het Noord-Hollands dagblad deze wordt wel bezorgd.
Is er een nieuwe bezorger in Egmond aan den Hoef?
Wel wordt er een andere krant bezorgd maar daar gaan mijn interesses niet naar uit.
Ik hoop dat dit niet meer voorkomt ook omdat ik dan de Telegraaf van zaterdag moet kopen.

Gewenste Oplossing:

Ik ben tevreden wanneer de Telegraaf bezorgd wordt op vrijdag, zaterdag en maandag. Want dat is het abonnement wat ik heb. Daarnaast heb ik een week abonnement op het Noord-Hollands dagblad.

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Telegraaf

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Telegraaf nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door J. Nieuwenhuizen
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM