Mijn Klacht:
Onderstaande klacht,online op ING site geplaatst:
De dag na de crematie van mijn schoonmoeder ben ik op 5 september met mijn schoonvader naar het ING kantoor (Van Oldenbarneveltplein 20, Dordrecht ) geweest om daar zaken aangaande overlijden te regelen.Haar overlijdings akte en zijn rijbewijs zijn daar gescand en in een dossier geplaatst.Tevens mijn e mailadres opgegeven als contact email.Waarna beloofd werd dat de papieren opgestuurd zouden worden.
Overigens heeft mijn schoonvader met zijn 91 jaar geen internet.
Alle betalingen via zijn ING en ABN bank doe ik al jaren voor hem via internet.
Verder behartig ik al zijn zaken,ben ook via notaris aangewezen door hem als zijn gevolmachtigde en zijn executeur voor het geval dat……maar dit terzijde.
Op jullie site staat dat binnen 2 tot 5 werkdagen door de nabestaande desk gehandeld zou worden.Na 1,5 week maar eens gebeld.Een dame zei mij letterlijk:we hebben het druk vanwege dat geval met dat vliegtuig dat neergeschoten is.(hoe durft ze dat tegen een klant als argument te zeggen)
Maar goed weer 1,5 week verder maar weer eens gebeld,want die 2 tot 5 werkdagen is een lachertje inmiddels.
Deze dame vertelde mij dat het duurde omdat de ING het centraal testamentenregister had geraadpleegd aangaande testament.Dit staat nergens op jullie site dat jullie dat doen,en u gaat er maar vanuit dat ik dat niet doe of gedaan had?Ik had die verklaring al weken in huis van het KNB.
De papieren zouden nu echt opgestuurd worden en dan zou ik die samen met uw medewerker telefonische invullen.Hierbij wordt er door u vanuit gegaan dat ik debiel ben en dat ik geen formulieren kan invullen?
Maar u begrijpt inmiddels wel dat al wat er kwam ,geen reactie of formulier whatever van de ING.
Schandalig,nu afgelopen vrijdag 3 oktober,een maand na het eerste contact maar weer eens gebeld.
Nu weer een tante aan de lijn die beweerde dat er helemaal geen overlijdensakte in het dossier zat Inmiddels weer een week later,5 weken na het eerste contact en nog steeds geen papieren ontvangen.
Ben inmiddels ook behoorlijk wantrouwig,want op internet bankieren kan ik al weken niet meer zien hoe de beleggingsrekening van mijn schoonvader er voor staat en is hij aan de goden overgeleverd….ik neem aan dat u gaat compenseren nu er verlies geleden wordt op die beleggingen en ik er niets aan kan doen!!!!!
Mijn schoonvader heeft deze rekening ruim 70 jaar en is inmiddels wel het vertrouwen in deze bank verloren,omdat we constant met een kluitje in het riet worden gestuurd door medewerkers die blijkbaar niet weten wat de ander gezegd heeft.
Vriendelijk doch zeer dringend verzoek ik u om vanaf vandaag 10 oktober alles in het werk te stellen om voor het eind van de maand de zaken rond te krijgen aangaande het overlijden van mijn schoonmoeder.
Bij de ABN is dit reeds voor elkaar,ook een staatsbank net zoals de ING.
Als blijkt dat u ons nog steeds met een kluitje in het riet stuurt zal ik niet aarzelen andere wegen te zoeken.
Namens mijn schoonvader,
N.a.v. bovenstaande klacht heeft een servicedesk nabestaanden medewerk(st)er per brief,dd 20 oktober 2014,excuus aangeboden.Tevens was bijgevoegd het door mij gevraagde formulier (die ze normaal gesproken binnen 2-5 werkdagen zouden sturen) en de handleiding bankzaken regelen na overlijden……6 weken op gewacht dus.
N.a.v, genoemde brief ,waarin tevens om een verklaring van erfrecht werd gevraagd,heb ik contact gehad met een van de servicedesk medewerksters,waarvan ik de naam helaas niet
heb genoteerd,die mij verzekerde dat het opsturen van een kopie testament ook voldoende was hetgeen ik dan ook diezelfde dag gedaan heb.
Op 29 oktober,inmiddels twee maanden verder na het overlijden van mijn schoonmoeder,kreeg ik de volgende mail:
Geachte heer ********,
U heeft ons laten weten dat mevrouw ***** is overleden. Wij wensen u veel sterkte met dit verlies. In deze moeilijke tijd helpen wij u graag bij het regelen van de bankzaken.
Benodigde documenten
Hartelijk dank voor het toesturen van de akte van overlijden (AVO). Ook hebben we nog een verklaring van erfrecht nodig. Hierin staat wie als erfgenaam (of namens de erfgenamen) bevoegd is om de bankzaken van de overledene te regelen. In bijgaand stappenplan leest u hoe u een verklaring van erfrecht aanvraagt. Zodra u deze van de notaris heeft ontvangen, kunt u kiezen hoe u deze naar ons stuurt.
· in bijgaand envelop naar ING, Servicedesk Nabestaanden, Antwoordnummer 40510, 8900 SM Leeuwarden
· de ingescande verklaring per mail naar [email protected].
Hoe helpen we u verder?
Zodra wij de verklaring van erfrecht hebben ontvangen, nemen we telefonisch contact met u op. Dan vullen wij samen met u het benodigde formulier in. Zo weten wij wat u met de betaalrekening en eventuele bijbehorende rekeningen van de overledene wilt doen. Wij hebben de tenaamstelling van de overledene op de Betaalrekening aangepast naar ‘Erven van mevrouw Koonings’.
Dit betekent het volgende voor u:
De betaalmiddelen van de overledene zijn beëindigd. Denk hierbij aan een Betaalpas, creditcard en/of persoonlijk Mijn ING-account van de overledene. Hiermee kan niet meer worden betaald.
Meer informatie
Meer informatie over een verklaring van erfrecht vindt u op onze website, ing.nl/overlijden. U kunt ons ook bellen op telefoonnummer 058 234 00 38. Op werkdagen van 08.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Of stuur een e-mail naar [email protected]. We helpen u graag.
Met vriendelijke groet,
* *
Servicedesk Nabestaanden
U begrijpt onderhand dat ik zo wat ontplofte toen ik bovenstaande mail van u in de inbox kreeg.
En als u al een mail stuurt gericht aan mijn schoonvader,verwacht ik sowieso van u dat u zijn naam juist spelt,kleine moeite lijkt me.
Vervolgens heb ik telefonisch twee keer met mevr. C de J gesproken die er achteraan zou gaan en zou regelen dat een kopie testament net zo goed was als een verklaring van erfrecht,waarna ze mij spoedig zou terugbellen.
Dat was vandaag 6 november precies een week geleden.
Mijn perceptie van spoedig is blijkbaar niet dezelfde als van nabestaande desk medewerkster Chantal de Jong.
Inmiddels is het 18 november,en heb ik nog steeds dat telefoontje niet gehad,ik begin onderhand wanhopig te worden.
Vandaar dat ik dit epistel hier op de site zet.
Ik wacht verder.(bijna drie maanden al)
Gewenste Oplossing:
Ik ben pas tevreden als de ING rekening van mijn schoonvader alleen op zijn naam staat,dat de erven van mevr **** ervan af is en dat ik daarna gewoon al zijn bankzaken kan regelen zoals ik voorheen deed.

