Klacht: Missend hoofd ingredient voor de zoveelste keer

Joycjj op 29 juni 2014 over New York Pizza in de categorie Horeca

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Categorie Horeca
Status Nieuwe klacht
Datum 29 juni 2014

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

In het verleden heb ik meerdere keren een pizza RUCOLA geitenkaas besteld (vestiging Heerhugowaard) en na een paar keer geen rucola te hebben gehad geen bestelling meer geplaatst. Vandaag weer zin een pizza van New York, de rucola geitenkaas dus weer. Na meer dan ren uur wachten (ik begrijp dat het druk is dus dat is het probleem ook niet) weer geen rucola! Gebeld en als antwoord het is druk mevrouw. De pizza staat Het menu als rucola geitenkaas en al zo veel keer geen rucola gehad! Ik ben er klaar mee, nooit new york pizza meer voor ons!

Gewenste Oplossing:

Als de pizza wordt bezorgd met de rucola zoals het hoort en wat de pizza juist zo lekker maakt en tevens een hoofd ingredient is

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over New York Pizza

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over New York Pizza nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM