Klacht: smaak nieuwe zakjes Amaretto

FMdeJong op 01 april 2014 over Nestlé in de categorie Voedingsmiddelen en dranken

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Nestlé is working on this complaint
🔄 In behandeling
Bedrijf Nestlé
Status In behandeling
Datum 1 april 2014

Een consument uit zijn teleurstelling over de recente veranderingen in de smaak en geur van de Amaretto zakjes van Nestlé. Voorheen genoot hij van het koffiemomentje dat de producten boden, maar de nieuwe versie mist zowel geur als smaak, wat zijn ervaring negatief beïnvloedt. Daarnaast merkt hij op dat de Cappuccino zakjes er nu ook anders uitzien, wat zijn twijfels over de inhoud versterkt.

Mijn Klacht:

Wat ontzettend jammer dat behalve de verpakking ook de smaak van de zakjes Amaretto is veranderd. Ik kon echt genieten van de geur alleen al en de smaak was ook heerlijk. Ik had iedere dag echt even een koffiemomentje, thuis en op mijn werk.
En nu, geen geur meer en als inhoud een bleke melkbak met een dito bleke smaak. Weg koffiemomentje.

En wat mij ook verbaasde, een zakje Cappucinno ziet er in de beker (voordat het water erop wordt geschonken) nu net zo wit uit als de Amaretto, alleen wat fijner van poeder.

Ik heb het idee dat er geen koffie meer in die zakjes zit.

Gewenste Oplossing:

Oude smaak Amaretto terug!!!

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Nestlé

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Nestlé over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Nestlé nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Nestlé in behandeling genomen

Bericht van Nestlé

11 jaren geleden - Geachte mevrouw, Hartelijk dank voor uw mening. We vinden het erg vervelend om te horen dat de vernieuwde smaak van onze NESCAFÉ koffievariaties u niet bevalt. Dit zullen we zeker doorgeven aan de desbetreffende afdeling. We ontvangen op dit moment meer reacties over de vernieuwde receptuur en de kwestie heeft onze volle aandacht. We willen u er graag op wijzen dat ook het bereidingsadvies van het product is aangepast. Na het opschenken met water dat net van de kook af is, dient u de koffie rustig door te roeren en dit na circa 20 seconden te herhalen, zodat de koffie volledig is opgelost. Als u verder nog vragen heeft, kunt u ons bereiken via het telefoonnummer 020- 5699 699. We bedanken u dat u de moeite heeft genomen om ons uw mening door te geven. Dit stellen we zeer op prijs. Met vriendelijke groet, Nestlé Consumentenservice

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM