Klacht: Geld kwijt

Wevers65 op 29 augustus 2018 over Nederlandse Loterij in de categorie Loterijen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 3.0/10 ★★☆☆☆
Categorie Loterijen
Status Open
Datum 29 augustus 2018

Een klant van de Nederlandse Loterij heeft €14,00 betaald voor de Euroloterij, maar vond het onredelijk om al zijn bankgegevens en een digipasnummer in te vullen om zijn leeftijd te verifiëren. Na contact met de Loterij weigerde deze het geld terug te storten, ondanks dat de klant zijn geboortedatum al had verstrekt tijdens het gesprek. De klant voelt zich belazerd en denkt dat het proces onnodig ingewikkeld is.

Mijn Klacht:

Euroloterij via internet betaald €14,00 moest inloggen bij mijn bank en al mijn gegevens invullen digipasnummeen geheime code vond het werkelijk te idioot voor woorden om al mijn gegevens te vermelden voor die €14,00 gebeld naar de Loterij en die weigerde mijn geld terug te storten want ik moest en zou dit invullen om duidelijk te maken dat ik boven de 18jaar was in het gesprek kwamen mijn gegevens ter sprake en hij kon zo mijn geboortedatum opnoemen dus als nu iets belachelijk is is het dit wel maar naar mij geld kan ik fluiten

Gewenste Oplossing:

Als ik mij geld terug krijg

Beoordeling 3/10 star-2 (10)
Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM