Klacht: Onterechte extra kosten bij naamswijziging

PHeddes op 27 oktober 2016 over Neckermann Reizen in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Neckermann Reizen has resolved this complaint
Klacht opgelost op 29 oktober 2016
Reactie van het bedrijf:

Geachte heer Heddes, Wij vinden het zeer spijtig dat u niet tevreden bent over de afhandeling van de wijziging van uw boeking. Helaas heeft u via onze website online geboekt en de namen niet volgens reisdocument doorgegeven. Het doorgeven van...

Klanttevredenheid: 2.0/10 ★☆☆☆☆
Categorie Online Reisbureaus
Status Opgelost
Datum 27 oktober 2016

Een klant van Neckermann Reizen heeft een klacht ingediend over extra kosten die in rekening zijn gebracht voor een naamswijziging na een fout bij het invoeren van de deelnemersgegevens voor een geboekte reis naar Praag. Ondanks het doorgeven van de juiste informatie via live chat en e-mail, werd er geen actie ondernomen door de servicedesk, wat leidde tot verwarring en annulering van de vlucht van de vrouw van de klant. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Op 25 september heb ik via internet bij Neckermann een reis geboekt naar Praag.
Hierbij heb ik een vergissing gemaakt bij het invoeren van de deelnemers.
Zij waren niet volgens de gegevens van de paspoorten.
De volgende dag heb ik deze vergissing doorgegeven middels een live chat.
Zij konden helaas deze gegevens niet wijzigen. Persoonlijk heb ik dezelfde dag een mail gestuurd naar de servicedesk met de juiste gegevens.
Hiervan heb ik een bevestiging ontvangen. Hierop is echter geen actie ondernomen door de servicedesk.

Wat ik tevens niet begrijp is dat de vergissing bij de naam van mijn vrouw (niet haar meisjesnaam), dat dit gezien wordt als een andere persoon en dat hierdoor haar vlucht zelfs eerst geannuleerd moest worden. Het gaat hier toch slechts om een administratieve wijziging.

NB Op 5/10 hierover een klacht naar Neckermann gestuurd en 18/10 (reminder).
Ontvangstbevestiging hiervan ontvangen.
Echter verder geen terugkoppeling.

Gewenste Oplossing:

Persoonlijk denk ik aan dat het extra betaalde bedrag (grotendeels) wordt terugbetaald, temeer vanwege nalatigheid van handelen

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Neckermann Reizen over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Neckermann Reizen in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Neckermann Reizen een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Neckermann Reizen

Heeft op 29 oktober 2016 om 03:11 geantwoord

Geboden Oplossing:

Oplossing is alleen zichtbaar voor melder van de klacht

PHeddes

Heeft op 29 oktober 2016 om 12:34 geantwoord

Beoordeling 2/10 star-1 (10)

Inmiddels heb ik een nieuwe mail opgestuurd naar Neckermann en daar is door hun weer op gereageerd. Ook op deze reactie ben ik niet tevreden.

Ik ben niet tevreden omdat:
1) Ik heb de dag na boeken per mail een correctie doorgegeven van de naamswijziging. Dit is niet direct opgepakt door Neckermann.
Neckermann geeft hierover zijn excuses.
Wellicht had nog richting KLM deze naamswijziging doorgegeven kunnen worden, waardoor er geen extra kosten of minder kosten in rekening gebracht zouden zijn.

2) Het gaat hier om een naamswijziging van een en dezelfde persoon opdat zij conform paspoort is. Hiervoor heb ik ruim Euro 300 (!) extra voor moeten betalen.

Omdat er fouten gemaakt zijn bij Neckermann zou ik op zijn minst verwachten dat Neckermann de helft van de extra kosten voor zijn rekening zou nemen.

Bericht van Neckermann Reizen

9 jaren geleden - Geachte heer Heddes, Hartelijk dank voor uw feedback. De kosten van een naamswijziging hangen o.a. af van het tarief van het ticket, de klasse en onder welke voorwaarden een ticket is geboekt. In de meeste gevallen dient bij een lijndienst bij een wijziging het ticket in zijn geheel geannuleerd te moeten worden en vervolgens weer worden ingeboekt. Hier zijn kosten aan verbonden. Ook als de kwestie direct was opgepakt, waren deze kosten van toepassing. Eenmaal geboekt is geboekt, de boeking is direct definitief, het ticket kan dan niet meer kosteloos gewijzigd worden. Wij zijn nalatig geweest in het wijzigen van de naam, hiervoor bieden wij onze oprechte excuses aan. Dit verandert echter niets aan de kosten van de naamswijziging, deze blijven van toepassing ongeacht of het wel/niet direct was opgepakt. Een vergoeding voor de kosten van de naamswijziging is dan ook niet relevant. Het spijt ons u niets anders te kunnen mededelen. Met vriendelijke groet, Neckermann Reizen

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM