Klacht: onjuiste info

wimveldt op 26 juli 2016 over Neckermann Reizen in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Neckermann Reizen has resolved this complaint
Klacht opgelost op 27 juli 2016
Reactie van het bedrijf:

Geachte mevrouw Veldt, Ontzettend vervelend te horen dat u telefonisch de verkeerde informatie heeft ontvangen, hiervoor onze excuses. Wij hebben het nogmaals voor u nagekeken en het geboekte type 8G betreft een 3-kamerappartement voor maximaal 8 personen, dit staat ook...

Categorie Online Reisbureaus
Status Opgelost
Datum 26 juli 2016

Een klant van Neckermann Reizen is ontevreden over de afhandeling van zijn klacht, die volgens hem niet is opgelost. Hij geeft aan dat hij onjuiste informatie heeft ontvangen over een boeking en dat de communicatie met de klantenservice teleurstellend was, met een verbroken verbinding en geen vervolgcontact. Ondanks zijn onvrede staat de status van de klacht als opgelost vermeld op de website.

Mijn Klacht:

Ik heb onlangs een klacht geplaatst maar deze is zeker niet opgelost en nu staat er in de status dat het is opgelost!!!!!!
Vrij uit heeft niet de juiste info aan ons gegevenover een boeking. en daar ben ik nog steeds boos over. Ze weten daar niet eens waar ze over praten! Zeggen maar wat! Ben gebeld door vrij uit en het werd lekker op mij afgeschoven. de verbinding werd verbroken en ik kon dus niet terug bellen, werd anaoniem gebeld en vervolgens hoor je niks meer en staat er op de stite dat de klacht is opgelost. :Lekker dan.

Gewenste Oplossing:

dat ik niet de schuld in de schoenen geschoven krijg.
dat ze de site aan gaan passen met de juiste info over de chalets en appartementen.
excuses voor het verstrekken van onjuiste info en misschien een korting op onze vakantie die wij dus moeten ddoorbrengen in een een onderkomen waar wij niet voor gekozen hebben.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Neckermann Reizen over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Neckermann Reizen in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

9 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Neckermann Reizen een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Neckermann Reizen

Heeft op 27 juli 2016 om 09:56 geantwoord

Geboden Oplossing:

Geachte mevrouw Veldt,

Ontzettend vervelend te horen dat u telefonisch de verkeerde informatie heeft ontvangen, hiervoor onze excuses. Wij hebben het nogmaals voor u nagekeken en het geboekte type 8G betreft een 3-kamerappartement voor maximaal 8 personen, dit staat ook zo op onze website beschreven. Een korting op de geboekte reis kunnen wij helaas niet geven.

Met vriendelijke groet,

Vrij Uit

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM