Klacht: Kosten eenpersoonskamer Neckermann Reizen

margrietl op 22 februari 2015 over Neckermann Reizen in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Neckermann Reizen has resolved this complaint
Klacht opgelost op 22 februari 2015
Reactie van het bedrijf:

22.2 Webcare team heeft een reactie gegeven met betrekking tot deze klacht.

Categorie Online Reisbureaus
Status Opgelost
Datum 22 februari 2015

Een klant van Neckermann Reizen heeft bezwaar gemaakt tegen de hogere kosten voor een eenpersoonskamer in een tweepersoonskamer. De klant vindt het onterecht dat de prijs per nacht stijgt wanneer de kamer door één persoon wordt gebruikt, ondanks dat er minder kosten zijn voor bijvoorbeeld ontbijt en beddengoed. Na contact met de klantenservice van Neckermann Reizen is de klacht inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

In april willen we met drie personen naar Fuerteventura. We hebben gekozen voor hotel Best Age in Costa Calma, Fuerteventura. Twee personen in een tweepersoons kamer, één persoon in eenzelfde tweepersoons kamer. Bij het checken van de reissom blijkt dat de tweepersoonskamer 40 Euro per nacht kost bij een bezetting van twee personen en dezelfde kamer 47 Euro bij bezetting van één persoon, de prijs is inclusief ontbijt.

Dat er een toeslag is voor het alleengebruik van een tweepersoonskamer, dat begrijp ik. Echter dat de kosten hoger zijn als je een tweepersoonskamer alleen gebruikt vind ik niet acceptabel, aangezien er minder kosten zijn zoals één ontbijt i.p.v. twee, minder beddengoed, handdoeken etc.

Afgelopen zaterdag heb ik hierover met Neckermann Reizen gebeld. De medewerkster van Neckermann gaf aan dat de berekeningen correct zijn. Zij zou n.a.v. ons telefonisch contact een schriftelijke inhoudelijke reactie sturen, met een motivatie m.b.t. de prijsstelling. De reactie die ik ontving was echter een herhaling van de prijsopgave die we eerder hadden ontvangen. Een inhoudelijke reactie en motivatie ontbrak volledig.

Ik vind dat ik als alleengaande door de prijsstelling word gediscrimineerd en mijn klacht wordt m.i. niet serieus door Neckermann behandeld.

Gewenste Oplossing:

prijs van kamer tweepersoonskamer van 40 Euro minus kosten ontbijt en andere kosten

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Neckermann Reizen over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Neckermann Reizen in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

11 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Neckermann Reizen een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Neckermann Reizen

Heeft op 22 februari 2015 om 21:06 geantwoord

Geboden Oplossing:

22.2 Webcare team heeft een reactie gegeven met betrekking tot deze klacht.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - De reactie die Neckermann stuurt is als volgt : "Helaas geldt er voor een tweepersoonskamer voor 1 persoon een toeslag. Het hotel berekend deze toeslag. Wij zijn helaas genoodzaakt deze toeslag door te berekenen. Helaas kunnen wij dus niets aan de prijs veranderen" Dit is wederom een herhaling van het reeds door Neckermann gegeven antwoord en gaat volledig voorbij aan mijn vraagstelling. Nogmaals het kan niet zo zijn dat een tweepersoonskamer bij alleengebruik duurder is dan een tweepersoonskamer die gebruikt wordt door twee personen. Ook een prijsvergelijking met andere perioden, zelfde bezetting van kamers, geeft aan dat de prijsverschillen veel kleiner zijn. Om een vergelijking te maken hoe absurd de prijsberekening van Neckermann is een fictief voorbeeld, treinreis naar Amsterdam kost 20 Euro voor 1 persoon, treinreis naar Amsterdam voor 2 personen kost 15 Euro in totaliteit. Graag een heroverweging, indien Neckermann echter bij het standpunt blijft, neem ik contact op met meldpunt discriminatie van de overheid.

Bericht van Neckermann Reizen

11 jaren geleden - Beste Margriet, excuses voor de ontstane verwarring. Wij begrijpen de vraagstelling heel goed, hieronder volgt nogmaals een toelichting. Het is heel vervelend uiteraard dat er een prijsverschil is ontstaan, het is echter niets ongebruikelijks. De hotelliers bepalen dit zelf, ik kan in die zin bevestigen wat mijn collega zegt, wij hebben geen invloed op deze toeslagen. Ik kan aanvullend nog een uitleg geven, de tweepersoonskamer is natuurlijk bestemd voor een daadwerkelijke tweepersoonsbezetting. Op het moment dat een tweepersoonskamer voor alleengebruik wordt vergeven compenseren zij dit ''verlies'' dus als het ware met een toeslag. Ik hoop u zo voldoende informatie te hebben verschaft, nogmaals onze excuses. Met vriendelijke groeten, Neckermann Reizen.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - De kamerprijs is bij boeking direct bij het hotel voor 1 persoon nooit duurder dan de kamerbezet door twee personen in het betreffende hotel. Volgens mij duidelijk een vorm van discriminatie en ik heb hiervan melding gedaan bij Adviespunt Discriminatie Zuidoost Brabant. Zodra ik meer informatie heb zal ik de klacht updaten.

Reactie van de melder van de klacht

11 jaren geleden - Krijg als mededeling dat klacht is opgelost, echter dat is zeker niet het geval.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM