Klacht: Geachte mevrouw en of heer

P.Luijpen op 28 mei 2012 over Neckermann Reizen in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Neckermann Reizen has resolved this complaint
Klacht opgelost op 8 oktober 2012
Reactie van het bedrijf:

Op klachten, geplaatst voor 1 juni 2012 kunnen wij helaas niet meer ingaan daar ons de diverse informatie ontbreekt en deze niet meer volledig is te achterhalen zonder een compleet overzicht te kunnen maken. Genoemde klachten zullen wij desondanks in...

Categorie Online Reisbureaus
Status Opgelost
Datum 28 mei 2012

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Bij controle van de reisbescheiden geconstateerd dat een naam van de 4 vertrekkende personen naar Bali niet correct is.Getracht is dit direct te herstellen maarhet hoofd kantoor is op tweede pinksterdag gesloten. (hoe bestaat het in noodgevallen)
Een dame van Neckerman op de luchthaven schiphol heeft nog getracht na te gaan of e.e.a gelijk kon worden aangepast doch zonder resultat ( hoofdkantoor gesloten op tweede Pinksterdag ) Geadviseerd om op de vertrekdag 29 mei 2012 direct naat de bali opschiphol te gaan (pas om 09.00 uur open vertrek gepland vertrek om 11,15 uur

Ik ga er van uit dat ik tijdig het probleem heb aangegeven om de ticket te wijzigen
reserveringssnummer 03 nvn 12411306 dps 02 vlucht /ticket nummber 618 94979938779 SQ323 G 11.15 uur

Op de ticket staat VANDERLAVOIR/MARIAMRS 29MAY AMS SIN

Moet zij van de lavoir/mariamrs

Ik ga er van uit dat alles op 29 mei op schiphol is geregeld en melden ons om 08,15 uur bij de bali van Neckerman op schiphol om de aangepaste ticket in ontvangst te nemen.

Groet peter en ria luijpen.

Gewenste Oplossing:

dIRECT EN OMGAAND EEN REACTIE

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Neckermann Reizen in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

13 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Neckermann Reizen een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Neckermann Reizen

Heeft op 08 oktober 2012 om 16:48 geantwoord

Geboden Oplossing:

Op klachten, geplaatst voor 1 juni 2012 kunnen wij helaas niet meer ingaan daar ons de diverse informatie ontbreekt en deze niet meer volledig is te achterhalen zonder een compleet overzicht te kunnen maken. Genoemde klachten zullen wij desondanks in de opgeloste fase zetten.
Op klachten, geplaatst op of na 1 juni 2012 zullen wij, na dit gemeld te hebben aan betreffende consument, via de gebruikelijke procedure reageren op de klacht. De melding op deze site wordt ook dan in de opgeloste fase gezet.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM