Klacht: Hypotheek Rente verlaging niet mogelijk !!!

DeryaDemir op 22 januari 2016 over Nationale Nederlanden in de categorie Verzekering

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Nationale Nederlanden has resolved this complaint
Klacht opgelost op 27 januari 2016
Reactie van het bedrijf:

Beste DeryaDemir, Bedankt voor je bericht. Ik begrijp dat je graag wilt profiteren van de huidige, lage rente. Op dit moment werken we aan een regeling voor rentemiddeling op de hypotheek. Uiterlijk in september 2016 kunnen klanten hiervan gebruikmaken. Je...

Klanttevredenheid: 6.0/10 ★★★☆☆
Categorie Verzekering
Status Opgelost
Datum 22 januari 2016

Een klant van Nationale Nederlanden ervaart problemen met het verlagen van de hypotheekrente, ondanks bijna tien jaar klant te zijn. Na navraag bleek dat de bank geen mogelijkheden biedt voor renteverlaging en dat overstappen naar een andere verstrekker gepaard gaat met hoge boetes, wat de situatie verder bemoeilijkt.

Mijn Klacht:

We hebben onze hypotheek van Nationale Nederlanden. Bijna 10 jaar en we hebben voor 15 jaar getekend. We betalen dubbele van de huidige rente. We hoorden van iedereen waarom gaan jullie niet informeren of ze iets met de rente kunnen doen. Dit hebben we dan ook gedaan. Maar ze konden niets betekenen voor ons. Antwoord is wij doen daar niet aan! . Bovendien berekenen ze een forse boete mochten wij overstappen naar een andere bank/verstrekker. Aangezien onze huis flink in waarde is gezakt, is dit ook geen optie. We kunnen dus geen kant op.

Gewenste Oplossing:

We zouden het fijn vinden als Nationale Nederlanden met een redelijk voorstel komt om iets met onze hypotheekrente te doen.

Beoordeling 6/10 star-3 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Nationale Nederlanden over deze klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Nationale Nederlanden in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

10 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Nationale Nederlanden een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Nationale Nederlanden

Heeft op 27 januari 2016 om 14:43 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste DeryaDemir,

Bedankt voor je bericht. Ik begrijp dat je graag wilt profiteren van de huidige, lage rente.

Op dit moment werken we aan een regeling voor rentemiddeling op de hypotheek. Uiterlijk in september 2016 kunnen klanten hiervan gebruikmaken.
Je kunt vanaf september een verzoek om rentemiddeling bij ons indienen via mijn.nn. Als je niet zo lang wilt en/of kunt wachten, kun je via mijn.nn ook een tussentijdse renteherziening aanvragen. Je betaalt dan helaas wel een boete.

Heb je hierover vragen?

Groet,

Eva,
Nationale-Nederlanden Webcare.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip from our consumer expert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Source: ConsuWijzer / ACM