Klacht: Nagelkit besteld, nooit ontvangen

Aniet07 op 28 december 2020 over Beliva.nl in de categorie Internetshops - Algemeen, Internetshops - Hobby en Verzamelen

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Bedrijf Beliva.nl
Status Open
Datum 28 december 2020

Een klant heeft een nagelkit besteld via Beliva.nl voor een 2 voor 1 prijs van 24,95 euro, maar heeft deze nooit ontvangen. Pogingen om contact op te nemen via e-mail en telefoon zijn niet succesvol, en de website is inmiddels offline. De klant wijst op bijna 300 andere gedupeerden op Trustpilot en roept op tot actie tegen het bedrijf.

Mijn Klacht:

Ik heb een nagelkit besteld, 2 voor 1 prijs ad. 24.95 euro, maar nooit ontvangen en men reageert ook niet op mijn emails.
Daarbij is de site nu uit de lucht…. er schijnt een telefoonnummer bekend te zijn van dit bedrijf, maar ook dat is uit de lucht, heb een smsje gestuurd wat niet aankomt en voicemail ingesproken. 0623008976
Ik zag op Trustpilot bijna 300 gedupeerden, denk dat het tijd wordt dat ze deze mensen aangepakt worden!

Gewenste Oplossing:

Ik wil mijn geld terug of het product waarvoor ik betaald heb ontvangen!

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over Beliva.nl

Bericht van Robin van Klacht.nl

5 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Beliva.nl nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Aniet07
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten