Klacht: Stilzwijgend abonnement verlenging van 70 euro naar 275 euro

Joyce Blok op 27 november 2022 over MyHeritage in de categorie Zoekdiensten

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
MyHeritage has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Bedrijf MyHeritage
Categorie Zoekdiensten
Status Open
Datum 27 november 2022

Een klant heeft een abonnement bij MyHeritage afgesloten voor 70 euro per jaar, maar ontdekte dat dit stilzwijgend is verlengd naar 275 euro per jaar. De klant heeft het abonnement inmiddels opgezegd en vraagt zich af of de automatische verlenging en de voorwaarden rondom terugbetaling van resterende maanden correct zijn.

Mijn Klacht:

Een jaar geleden een abonnement afgesloten voor 70 euro per jaar, die nu stilzwijgend verlengd is voor 275 euro per jaar. Uiteraard kwam ik er te laat achter.
Ik heb het nu direct opgezegd. En heb opdracht gegeven tot storneren totdat ik antwoord heb op onderstaande.

Nu las ik het volgende:

1. Abonnementen mogen niet automatisch verlengd worden , tenzij je het abonnement na verlenging per maand kan opzeggen met een opzegtermijn van 1 maand. (Dat is bij myheritage dus niet het geval)

2. Als je al betaald hebt voor een jaarverlenging en je zet tijdens de verlenging het abonnement stop krijg je de resterende maanden teruggestort.

Kloppen bovenstaande regels?

Gewenste Oplossing:

In ieder geval de resterende 10 maanden terug gestort krijgen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar MyHeritage over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door Joyce Blok
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM