Klacht: geen contactmogelijkheden en vermoedelijk diefstal uit pakket

Michael Aken, van op 25 mei 2021 over Mondial Relay in de categorie Koeriersbedrijven en post

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Wacht op reactie
Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Nieuwe klacht
Datum 25 mei 2021

Samenvatting wordt geladen...

Mijn Klacht:

Ik heb een pakket gestuurd naar Frankrijk. Dat is half geopend aangekomen. De helft van de producten was eruit verdwenen. Het verbaast me dat Mondial Relay beschadigde pakketten aflevert, en het moet er met moeite uitgehaald zijn. De doos zat nog dusdanig dicht dat ‘eruit vallen’ geen optie was. Wat mij betreft is er dan vermoedelijk sprake van diefstal. Vervolgens is MR op geen enkele wijze bereikbaar: geen mogelijkheid tot mailen, bellen, contactformulier. Helemaal niks. Op dee manier kan Mondial Relay dus doen wat ze willen.

Gewenste Oplossing:

Als ik contact heb kunnen leggen en als er onderzocht is wat er met hun pakket gebeurt en duidelijk is wat hun beleid hierin is.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

4 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over Mondial Relay nog niet in behandeling is genomen.

Alle klachten die gemeld zijn door Magfield
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als uw pakket niet aankomt, is de verkoper verantwoordelijk — niet de bezorgdienst. U heeft recht op een nieuw product of volledige terugbetaling.

Bron: ConsuWijzer / ACM