Klacht: Geld niet terug ontvangen

AnjavandeLoo op 26 september 2018 over Mode-Statements in de categorie Internetshops - Kleding

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 6 oktober 2018
Reactie van het bedrijf:

Beste Anja, Wat vervelend dat je een klacht hebt over Mode-Statements. Helaas hebben wij enige tijd een achterstand gehad waardoor wij niet een juiste service hebben kunnen bieden. Wij hebben de klacht nagekeken in ons systeem. Volgens onze gegevens is...

Klanttevredenheid: 1.0/10 ★☆☆☆☆
Status Opgelost
Datum 26 september 2018

Een klant van Mode-Statements heeft een pre-order geplaatst die herhaaldelijk werd uitgesteld. Na annulering van de bestelling zou het geld binnen 30 dagen teruggestort worden, maar de klant heeft dit bedrag nog niet ontvangen en ontvangt geen reactie op e-mails.

Mijn Klacht:

Ik heb een pre order besteld die vervolgens steeds uitgesteld werd. Vervolgens heb ik de bestelling geannuleerd en binnen 30 dagen zou ik mijn geld terug ontvangen. Dit is nog steeds niet gebeurd, op mails wordt niet gereageerd.

Gewenste Oplossing:

Wanneer ik mijn € 39,98 terug ontvangen heb.

Beoordeling 1/10 star-1 (10)

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door Mode-Statements in behandeling genomen

Bericht van Mode-Statements

7 jaren geleden - Goedemorgen Anja, Wat vervelend voor je dat je een klacht hebt, en snap het volledig. We zijn op dit moment druk bezig om alles te op te lossen. Bij deze ook onze excuses voor het niet reageren. We gaan het even allemaal uitzoeken en komen er maandag 1709 voor 17:00 per mail bij je erop terug. Met vriendelijke groeten, Elly- klachtenafhandeling Mode-statements www.mode-statements.com [email protected] Follow @ FB Follow @ IG BTW: NL856805579.B01 KvK: 67042104

Bericht van Robin van Klacht.nl

7 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat Mode-Statements een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

Mode-Statements

Heeft op 06 oktober 2018 om 14:21 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste Anja,

Wat vervelend dat je een klacht hebt over Mode-Statements. Helaas hebben wij enige tijd een achterstand gehad waardoor wij niet een juiste service hebben kunnen bieden.

Wij hebben de klacht nagekeken in ons systeem. Volgens onze gegevens is inmiddels jouw verzonden e-mail opgepakt en is er een oplossing geboden.

Onze excuses voor het ongemak en het vervelende verloop!

Mocht je nog vragen hebben? Stuur gerust een e-mail terug!

Met vriendelijke groeten,
Mode-Statements

www.mode-statements.com
[email protected]

Follow @ FB
Follow @ IG

BTW: NL856805579.B01
KvK: 67042104

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Bij online aankopen heeft u altijd 14 dagen bedenktijd (herroepingsrecht). De webshop moet de aankoopprijs binnen 14 dagen na retour terugbetalen.

Bron: Europese Richtlijn Consumentenrechten