Klacht: misleiding van de client.

takkie9 op 26 januari 2023 over Thomas Cook in de categorie Online Reisbureaus

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Thomas Cook has been notified of this complaint
Wacht op reactie
Categorie Online Reisbureaus
Status Open
Datum 26 januari 2023

Een klant heeft een vakantie naar Marrakech geboekt via Thomas Cook, waarbij de prijs op de website €263,25 was, maar het uiteindelijke totaalbedrag bij het afrekenen €826,- bleek te zijn. De klant merkte dit pas op bij het betalen van de aanbetaling en heeft de klacht bij Thomas Cook ingediend, die het verschil ook vreemd vond, maar aangaf dat ze er niets mee konden doen.

Mijn Klacht:

Ik heb een 4 daagse vakantie ( vlucht en hotel) geboekt naar Marrakech, hotel Riad Armelle. Vanaf Schiphol op 9 maart 2023, voor 2 personen./ De prijs die op de site vermeld staat was Euro 263,25. Totaal bedrag Euro 526,50. Echter bij het afrekenen bleek dat het totaal bedrag 826,- euro was. Dit was voor mij niet direct zichtbaar daar je alleen een aanbetaling doet. Bij het betalen van het voorschot bemerkte ik pas dat er een heel groot verschil is tussen wat er op de site vermeld wordt en wat je uiteindelijk moet betalen.
Ik heb de klacht bij Thomas Cook gemeld die het ook vreemd vonden daar dit grote verschil niet geweten kan worden aan toenamen van brandstof kosten.Er is tweemaal daarna mail contact geweest waarin zij mijn klacht wel accepteerde maar er niets mee konden doen daarbij zou mogelijk de site worden aangepast om herhaling te voorkomen maar dat is tot nu toe geheel niet gebeurt.
Mijn klacht naar Thomas Cook is dat zij de client misleiden. De prijs die op de site staat is geheel niet wat er effectief betaald moet worden. In dit geval ipv 526,- werd dit 826,-
Verbetering in deze is niet gedaan.

Gewenste Oplossing:

Ik wil dat het verschil in prijs door Thomas Cook wordt betaald waarbij eventueel extra brandstof kosten , indien van toepassing, verrekend zouden kunnen worden.
Ik wil dat zij de site waarop zij hun reizen aanbieden duidelijk de prijs vermelden wat het de client uiteindelijk kost.

Bericht van Robin van Klacht.nl

3 jaren geleden - Ik heb een email gestuurd naar Thomas Cook over deze klacht.

Alle klachten die gemeld zijn door takkie9
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM