Klacht: Laten niets meer van zich horen. dus opgelicht!

spausje op 19 juni 2013 over MiniInTheBox.com in de categorie Internetshops - Gadgets

Nieuwe klacht
In behandeling
Klacht opgelost
Klacht afgesloten
Klacht opgelost op 25 juli 2013
Reactie van het bedrijf:

Beste klant, Wij hebben het probleem reeds opgelost en tevens uw ticket beantwoord. Als u nog overige vragen hebt, vragen wij u vriendelijk om een nieuw ticket in te dienen bij 'Mijn Bestellingen' op onze site. Met vriendelijke groet, De...

Status Opgelost
Datum 19 juni 2013

Een klant van MiniInTheBox.com heeft een klacht ingediend omdat hij geen reactie meer ontving na zijn melding. Het bedrijf bood drie oplossingen aan: een lokale reparatie met een vergoeding, retourneren voor een volledige terugbetaling, of een vervangend product na retour. De klacht is inmiddels opgelost.

Mijn Klacht:

Dit is de melding die ik kreeg op mijn klachtmelding
Beste klant,

Onze excuses voor het eventuele veroorzaakte ongemak.
In dit geval, kunnen wij u drie mogelijke oplossingen aanbieden. Laat ons graag weten van welke optie u gebruik wilt maken.

1. U laat het toestel lokaal repareren en ontvangt een vergoeding van 30% van het product prijs.

2. U retourneert het toestel voor een volledige terugbetaling.

3. U retourneert het product voor een vervanging. Wij zullen de vervanging na ontvangst van uw retourzending verwerken. De verwerkingperiode en de levertijd zal hetzelfde zijn als uw eerste bestelling.

Wij wijzen u erop dat als u voor oplossing 2 of 3 kiest, het geretourneerde artikel een kwaliteitcontrole zal ondergaan. Zodra wij het kwaliteitsprobleem hebben bevestigd, zullen we de terugbetaling of vervanging direct verwerken. Als er geen kwaliteitsprobleem is, zullen we de terugbetaling of vervanging niet kunnen voltooien. Ook worden de verzendkosten dan in rekening gebracht als u het artikel nog terug wilt.

Laat ons uw besluit graag zo snel mogelijk weten, zodat we het probleem tijdig voor u kunnen oplossen. Wij zullen u het retourneer formulier en verdere instructies toesturen zodra we uw antwoord hebben ontvangen.

We zien ernaar uit om van u te horen.

Met vriendelijke groet,
De Klantenservice

mijn reactie
Bij navraag blijken de kosten van het repareren 56 euro en geen garantie dat de helikopter het doet door de zeer slechte kwaliteit. Voor het onderzoek moest ik ook al 15 euro betalen
De Helikopter wil ik dus terug sturen zonder verder kosten en ook mijn geld terug gestort.
Graag hoor ik van u wat ik moet doen

na 3 weken nog geen reactie ook geen reactie op de melding op mogelijk om een superior in te schakelen
Ik voel me bedonderd want men geeft aan dat het artikel kan worden teruggezonden en als je dat wilt omdat het product kapot is laten ze niets meer horen. Dus laat het een waarschuwing zijn voor nieuwe kopers Niet doen onbetrouwbaar!!!

Gewenste Oplossing:

Afhandeling van de aan hun gemelde klacht.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst over deze klacht over MiniInTheBox.com

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Ik heb een bericht op Twitter geplaatst dat deze klacht over MiniInTheBox.com nog niet in behandeling is genomen.

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - Deze klacht is zojuist door MiniInTheBox.com in behandeling genomen

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - We hebben bericht ontvangen dat MiniInTheBox.com een oplossing geplaatst heeft bij deze klacht

MiniInTheBox.com

Heeft op 25 juli 2013 om 08:08 geantwoord

Geboden Oplossing:

Beste klant,

Wij hebben het probleem reeds opgelost en tevens uw ticket beantwoord. Als u nog overige vragen hebt, vragen wij u vriendelijk om een nieuw ticket in te dienen bij 'Mijn Bestellingen' op onze site.

Met vriendelijke groet,

De klantenservice

Bericht van Robin van Klacht.nl

12 jaren geleden - De melder van de klacht heeft zojuist de oplossing van MiniInTheBox.com beoordeeld.

spausje

Heeft op 01 augustus 2013 om 06:24 geantwoord

Uiteindelijk na 4 maanden mailen en na het melden bij klacht.nl is een bedrag teruggestort. Tevreden met de oplossing. maar miniinthebox haal ik uit mijn leveranciers lijst. Het blijkt dat het melden bij Klacht.nl wel effect heeft omdat men toen pas in actie kwam.

Alle klachten die gemeld zijn door
💡

Tip van onze consumentenexpert

Als consument in Nederland heeft u sterke rechten. Bij klachten kunt u de interne klachtenprocedure doorlopen, naar de Geschillencommissie of het Kifid stappen, of advies vragen bij ConsuWijzer.

Bron: ConsuWijzer / ACM